Pogoda
22.09.2020 12:52

Deszcz martwych wron przeraził mieszkańców Rosji. Zobacz makabryczne nagranie [WIDEO]

Ludzkość od wieków doświadcza tajemniczych deszczów zwierząt. W jednym z rosyjskich miast doszło do przerażających scen rodem z horroru. Zobacz wideo!

Deszcz martwych wron przeraził mieszkańców Rosji
foto: WOJCIECH STROZYK/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

Deszcz zwierząt to niezwykły fenomen meteorologiczny. Najczęściej "deszcze" składały się z ryb lub żab, ale znane są przekazy, które mówią o różnych rodzajach ptaków. Istnieją również podania opisujące deszcze kilku różnych gatunków zwierząt, a czasem również przedmiotów. Do jednego z takich fenomenów doszło w mieście Bałakowo w Rosji.

Deszcz zwierząt. Przerażające sceny jak z horroru

Sceny rozgrywające się na ulicach jednego z rosyjskich miast wyglądały jak żywcem wzięte z horroru. Na ulice Bałakowa spadło stado martwych wron. Wbrew pozorom, deszcze zwierząt należą do częstych zjawisk i znane są od dawna ludzkości.

Deszcz zwierząt
Deszcz zwierząt
Przeczytaj także Deszcz zwierząt, czyli ryby, żaby i pająki spadające z nieba. Skąd bierze się ten tajemniczy fenomen?

Przerażające deszcze pojawiają się co kilka miesięcy w najróżniejszych zakątkach świata. Już starożytne papirusy, Biblia i historyczne źródła z okresu średniowiecza obfitują w świadectwa tego tajemniczego fenomenu. Już egipski papirus Alberto Tulliego opisuje opad ryb i ptaków z nieba. W Biblii znajdziemy historię jednej z plag egipskich a dokładnie deszczu żab. Grecki twórca Ateneusz wspomina o trwającym 3 dni deszczu ryb w regionie Cheronei na Peloponezie, zaś Pliniusz Starszy opisuje deszcz kawałków mięsa, krwi i innych części zwierząt, m.in. wełny.

foto: Shutterstock
foto: Shutterstock
Przeczytaj także Złowieszczy wschód słońca: Diabelskie rogi ukazały się nad Iranem

W średniowieczu zjawisko to występowało tak często, że ludzie zaczęli wierzyć, że ryby rodzą się w niebie, a już jako osobniki dojrzałe spadają potem na ziemię. Staroruski latopis "Powieść minionych lat", opisujący dzieje państwa ruskiego przytacza informację, że "w północnych krajach za Jugrą i Samojedzią z chmur spadają na ziemię małe wiewiórki i młode jelonki".  

Tym razem do przerażającego opadu doszło w mieście Bałakowo w Rosji. Dziesiątki martwych wron spadło na jedną z okolicznych dróg, wzbudzając w mieszkańcach strach i obrzydzenie. Świadkowie udostępnili nagrania z tego zajścia na rosyjskich portalach społecznościowych.

W Rosji pojawiła się teoria, że ptaki doznały "pęknięcia serca" z powodu fajerwerków. Specjaliści Dyrekcji Weterynaryjnej Regionu Saratowskiego zajmują się wyjaśnianiem przerażającego zjawiska. Pobrano próbki powietrza do badań laboratoryjnych. Po dokładnej analizie ustalono także że ptaki nie były zarażone żadną chorobą.

Zwolennicy teorii spiskowych o końcu świata twierdzą, że martwe zwierzęta to ostatnio częste znalezisko. Wyliczają miliony śniętych ryb znalezionych w amerykańskich rzekach, martwe kraby, które morze wyrzuciło na plaże Anglii, czy też setki ptaków, odkrytych nie tylko w USA, ale także Szwecji. Do bardzo podobnego incydentu doszło niedawno również w amerykańskim stanie Nowy Meksyk. Amerykanie donosili, że doszło tam masowej śmierci różnych gatunków ptaków wędrownych.

Naukowcy jak dotąd nie znaleźli odpowiedzi na pytanie skąd bierze się to straszne zjawisko.

Zobacz również: Obłoki srebrzyste lśnią nad Polską. Czym są i kiedy można je podziwiać?

Tagi: Ciekawostki koniec świata Archiwum Tajemnic