Pogoda
11.03.2019 16:50

Devil May Cry V ocenzurowane na PlayStation 4

Nowa gra o sprawianiu demonom radosnej rzezi z miejsca stała się sukcesem – okazało się jednak, że Sony podzieliło graczy na tych dojrzałych, obecnych na rynku japońskich, oraz niegodnych oglądania gołych kobiecych pośladków. Ostatecznie zachodnia wersja gry została w ostatniej chwili ocenzurowana.

Devil May Cry V Trish
foto: materiały prasowe

Devil May Cry V szturmem zdobył listy sprzedaży. Gra zadebiutowała w wersji na PC, Xbox One oraz na PlayStation 4.

W większości rozgrywki mamy do czynienia z dokładnie takimi samymi wrażeniami wizualnymi oraz idącą za to przyjemnością płynącą z gry. Mogliśmy się nią pocieszyć na długo przed premierą Devil May Cry V, uczestnicząc w przedpremierowym pokazie tytułu.

DMC V stawia na szybkość, podsuwając nam całe rzesze pośledniejszych demonów oraz kilka twardszych sił nieczystych do zgryzienia – aby się z nimi należycie rozprawić, należy wykazać się prawdziwą wirtuozerią w symultanicznym naciskaniu kombinacji klawiszy.

Wnikliwe oko graczy szybko wychwyciło różnice w sposobie prezentowania rozgrywki Devil May Cry V na poszczególnych platformach – o ile na PC i Xbox One postaci pokazywane są tak, jak je programiści stworzyli, to w przypadku konsol PlayStation 4 do sprzedaży trafiły dwie różne wersje.

Devil May Cry 5
Devil May Cry 5
Przeczytaj także Devil May Cry 5 – ekspresowe zauroczenie [PIERWSZE WRAŻENIA]

Devil May Cry V na PlayStation 4 ocenzurowane w dniu premiery

Devil May Cry V na PS4 dostępne jest w dwóch wersjach. Ta dorosła dostępna jest w Japonii i z analiz wynika, że nie różni się niczym od tytułu wydanego na konkurencyjne platformy.

Inaczej ma się sprawa z wersją gry, która została przygotowana na zachodnie rynki – Devil May Cry V, jakim możemy cieszyć się w Europie, został z jakiegoś powodu ocenzurowany.

Różnice zostały pokazane na krótkim materiale porównawczym – jeśli nie chcecie psuć sobie rozgrywki świeceniem spojlerami, proponujemy wstrzymać się z obejrzeniem do czasu ukończenia gry.

Cenzura pojawiła się w Devil May Cry V w ostatniej chwili – wprowadziła ją łatka wypuszczona w dniu premiery gry.

Czy goliznę powinno się w grach cenzurować?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry