Pogoda
14.08.2019 13:23

Diablo III dostanie nowe atrakcje. Blizzard przedstawił plany rozwoju gry

Lata mijają, a stare Dobre Diablo III wciąż cieszy się niebywałą popularnością wśród graczy. Skoro na Diablo IV trzeba będzie jeszcze poczekać, Blizzard zamierza dopieszczać graczy szwendających się wciąć po lochach trzeciej części sagi.

Diablo III
foto: materiały prasowe Blizzard

Diablo nie trzeba przedstawiać nikomu. Stawiająca na akcję gra RPG z miejsca stała się hitem, przyciągając przed ekrany miliony graczy. Aż trudno uwierzyć, że premiera pierwszej części miała miejsce ponad 20 lat temu.

Nostalgiczne wspomnienia można sobie odświeżyć dzięki GOG. W ofercie polskiego sklepu można znaleźć Diablo I dostosowane do uruchamiania na współczesnych komputerach.

Diablo I na GOG
Diablo I na GOG
Przeczytaj także Diablo dostępne na GOG-u

Diablo III trafiło do graczy w 2012 roku. Ostatni z dodatków, wprowadzający postać nekromanty, zaoferowano w czerwcu 2017 roku.

Nekromanci coraz bliżej odrodzenia w Diablo III
Nekromanci coraz bliżej odrodzenia w Diablo III
Przeczytaj także Nekromanci coraz bliżej odrodzenia w Diablo III

Nie oznacza to jednak, że Blizzard nie pracuje już nad tytułem. Wprost przeciwnie – twórcy zapowiedzieli właśnie, że gracze mogą spodziewać się w najbliższym czasie wielu nowych atrakcji.

Blizzard pokazał plany rozwoju Diablo III

W oficjalnym komunikacie nie znalazła się co prawda zapowiedź nowego dodatku do Diablo III, Blizzard przekonuje w nim jednak, że prace nad nowymi atrakcjami da graczy trwają cały czas.

Studio zamierza skupiać się przede wszystkim nad wprowadzaniem urozmaiceń do rozgrywki. Pomagać w tym mają nowe sezony tematyczne.

"

Nasz zespół pracuje bardzo ciężko nad kolejnymi sezonami tematycznymi, nowymi zestawami klasowymi dla każdej postaci, dziesiątkami legendarnych mocy i zmianami balansu postaci. Okazjonalne aktualizacje systemu rozgrywki i poprawiające komfort gry również są w planach. Będziemy na bieżąco starali się wprowadzać jeszcze więcej magii do świata Sanktuarium. Nie wszystkie zmiany ukażą się w tej samej chwili. Nie przejmujcie się więc, jeśli wasza postać jeszcze się ich nie doczekała. Szykujemy coś dla wszystkich. "

Blizzard zdradził, że dzięki udostępnieniu takich modyfikacji Diablo III przeżywa renesans zainteresowania ze strony graczy, którzy wracają do wspólnych wypraw po czekające w czeluściach łupy.

Twórcy Diablo III zapowiedzieli też zwiększenie przejrzystości planów dotyczących rozwoju gry. O wprowadzanych zmianach i szykowanych nowościach studio będzie informować z wyprzedzeniem, ma się także uważniej wsłuchiwać w opinie i pomysły przesyłane przez graczy.

Zobacz także: Diablo atakuje Podlasie w nowej reklamie Diablo III na Switcha 

W które Diablo grało się Wam najlepiej?

Tagi: Gry