Pogoda
02.11.2019 13:09

Diablo IV: Oficjalna zapowiedź i pierwsze szczegóły gry potwierdzone

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani Diablo. Producenci gry ujawnili gameplay oraz trailer czwartej odsłony kultowej gry RPG.

Diablo IV
foto: kadr z wideo

Diablo III miało premierę w 2012 roku i gracze z niecierpliwością czekali na wiadomość o możliwości zagrania w nową grę z tej serii. Podczas Blizzcon, czyli jednej z największych imprez gamingowych na świecie oficjalnie zapowiedziano Diablo IV. Pokazano także pierwsze fragmenty z rozgrywki.

Diablo IV: pierwsze szczegóły gry potwierdzone

Tegoroczna edycja Blizzcon, czyli jedna z największych imprez gamingowych na świecie obfitowała w wiele niespodzianek. Tuż po rozpoczęciu imprezy zapowiedziano Diablo IV i podano wiele szczegółów nowej produkcji.

Pierwszy animowany zwiastun Diablo IV, a także fragment gameplayu, ujawnił bohaterów oraz świat w nowej odsłonie kultowego cyklu. Czwarta wersja popularnej gry ma być jeszcze bardziej mroczna i krwawa niż jej poprzedniczki.

"

Pierwszą rzeczą, jaką zauważycie jest to, że wracamy do mrocznych korzeni serii "

– powiedział dyrektor Diablo IV.

W niemal 10. minutowym zwiastunie przedstawiono główny zarys fabuły. Akcja gry będzie się toczyć w przyszłości, wiele lat po wydarzeniach, których świadkami byliśmy w trzeciej odsłonie serii.

Gracze będą mieć za zadanie, unicestwienie armii demonów a nieoficjalne przecieki ujawniają, że największym przeciwnikiem będzie córka Mefisto – Lilit, która została sprowadzona ponownie na świat za pomocą mrocznego rytuału.

Póki co wiadomo o trzech klasach postaci - są to druid, mag i barbarzyńca. Blizzard zaznacza jednak, że Diablo IV pozwoli nam wybrać bohatera spośród pięciu klas – dwie pozostałe jeszcze nie zostały ujawnione.

Deweloper zaznacza, że w Diablo VI zmienia się podejście do kampanii, a świat Sanktuarium będzie większy niż kiedykolwiek w serii:

"

Bohaterowie wyruszą na eksplorację otwartego świata składającego się z pięciu różnorodnych regionów. Zwiedzajcie je w dowolnej kolejności w trakcie płynnej wędrówki "

Gracze będą mogli się rozwijać przy pomocy talentów, punktów zdolności, run i legendarnych przedmiotów.

Diablo IV: Data premiery

Jak dotąd twórcy nie ujawnili daty wydania gry. Wiemy jedynie, że powstaje na PC, PS4 oraz Xbox One.

Tagi: Gry Diablo