Diablo dostępne na GOG-u

Michał Tomaszkiewicz
07.03.2019 15:54
Diablo I na GOG|undefined Fot. zrzut ekranu

To oferta lepsza niż u Wirta – Diablo trafiło do oferty serwisu GOG. Grać można jak za starych dobrych czasów – w oryginalnej grafice SVGA przy 20 klatkach animacji na sekundę, lub w poprawionej i dostosowanej do czasów Windows 10 wersji.

Pamiętacie czasy, gdy GOG znany był jako Good Old Games? Należąca do CD Projekt platforma przypomniała właśnie o swoich korzeniach – po raz pierwszy w historii można bowiem kupić cyfrową wersję pierwszego Diablo. Bez zabezpieczeń DRM, za to z dostępem do klasycznego Battle.net.

Diablo miało swoją premierę w 1996 roku i z miejsca stało się hitem. Mimo, że minęło już ponad 20 lat, gracze wciąż z lubością ratują świat Sanktuatium w nowszych odsłonach gry. Diablo III trafiło między innymi na Nintendo Switch, dzięki czemu z Mrocznym Władcą można walczyć wszędzie. Także, jak pokazuje Blizzard na oficjalnym zwiastunie, na Podlasiu.

Diablo to gra, która wielu z nas zapewniła piękne wspomnienia z dzieciństwa. Są osoby, które potrafią to docenić – do jednego z twórców Diablo zgłosił się po latach mężczyzna, który za młodu spiracił grę, żeby wręczyć mu pieniądze za grę, która dała mu tak dużo radości.

Teraz, dzięki GOG, wspomnienia będzie można sobie odświeżyć na nowoczesnych komputerach.

Przeczytaj także

Diablo I bez DRM na GOG-u

GOG chwali się, że razem z Blizzardem odświeżył nieco oryginalne Diablo – słowo „remastered” jednak nie pada:

Gracze otrzymają tutaj dostęp do klasycznej wersji (w oryginalnej grafice SVGA przy 20 klatkach animacji na sekundę, łącząc się ze znajomymi poprzez klasyczną wersję serwisu sieciowego Battle.net) lub aktualizowanej (stworzona we współpracy z Blizzardem, usuwa wiele błędów, oferuje wyższą rozdzielczość oraz jest zgodna z Windows 10). Gracze mogą wybrać preferowaną wersję gry w programie startowym.

Gra została wyceniona na 34,99 zł – do pobrania jest plik o symbolicznej dziś wielkości 643 MB.

Zobacz także: >> Zapłacił osobiście za spiracone 19 lat temu Diablo <<

Premiera Diabo na GOG-u to tylko wstęp do współpracy Polaków z Blizzardem – wygląda na to, że platforma CD Projekt będzie oferować więcej klasycznych tytułów giganta, o czym wspomina Rob Bridenbecker, wiceprezes i producent wykonawczy spółki Blizzard Entertainment:

Żałowaliśmy, że te kultowe tytuły nie były dostępne dla graczy. Cieszymy się bardzo, że współpraca z zespołem GOG.COM pomoże to zmienić. Nie mogliśmy się tego doczekać. Mamy nadzieję, że graczy ucieszy możliwość powrotu do tych klasyków.

W najbliższym czasie można spodziewać się pojawienia na GOG-u Warcraft: Orcs & Humans oraz Warcraft II.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.