Pogoda
07.11.2016 11:42

Diablo powróci w odnowionej wersji

Blizzard postanowił uczcić dwudziestolecie wydania pierwszego Diablo. Właściciele trzeciej części będą mieli wkrótce dostęp do odnowionej wersji kultowego klasyka gatunku hack and slash.

Diablo powróci w odnowionej wersji
foto: kadr z wideo

Studio oznajmiło, że z okazji okrągłej rocznicy wszyscy posiadacze Diablo III: Reaper of Souls otrzymają dostęp do oryginalnego Diablo odnowionego na silniku Diablo III. Blizzard przypomni tamtą przygodę w darmowym patchu 2.4.3 o nazwie „The Darkening of Tristram” z okazji dwóch dekad od wydania Diablo 31 grudnia 1996 roku.

Gracze będą mieli ponownie okazję udać się w głębiny katedry stojącej na skraju Tristram, gdzie według wystraszonych mieszkańców miasta odbywają się tajemnicze rytuały. Konieczne będzie rzucenie rękawicy monstrom, które pod wpływem krwawej magii Władców Piekieł prowadzą świat ku zagładzie. Będzie ona nieunikniona, o ile gracz nie przeciwstawi się legionom nieumarłych i demonicznych kreatur w tysiącach potyczek na śmierć i życie na 16 poziomach lochu, wliczając w to ostateczny pojedynek z Diablo we własnej, złowieszczej osobie.

Można będzie zagrać dowolną postacią, jaką już posiadamy w Diablo III: Reaper of Souls, jednak Frank Pearce zapewnia, że najlepszym pomysłem na pełne doświadczenie klimatu pierwszej odsłony kultowej serii będzie rozpoczęcie gry świeżym bohaterem.

Aby zapewnić prawdziwie staroszkolne doświadczenie, Blizzard postanowił przypomnieć graczom, że sterowanie w oryginalnym Diablo było jedynie w 8 kierunkach i tak samo będzie ono wyglądać w dodatku do Diablo III. Aby zapewnić odpowiednią atmosferę zadbano też o filtr graficzny i audio, które spowodują, że obraz i dźwięk będzie bliższy pierwowzorowi niż bardziej kolorowa i optymistyczna trzecia część.

diablo 1

W dodatek będzie można niestety zagrać jedynie w ograniczonym czasie, jednak ma on być dostępny cyklicznie, co roku w styczniu.

Oprócz nadejścia odnowionej wersji Diablo podczas BlizzConu 2016 podano także informację, że w drugiej połowie 2017 roku pojawi się nowa klasa w Diablo III. Będzie to wytęskniony przez fanów Nekromanta, który jako profesjonalista w swoim fachu posiada zdolności ożywiania zmarłych, jednak radzi sobie także w starciach wręcz. Miejmy tylko nadzieję, że w grze online nie będzie wywoływał takich lagów, jakie zdarzało się wywoływać Nekromantom w Diablo II. Dodatek „Rise of the Necromancer” nie będzie niestety darmowy, jednak jak dotąd nie podano jego ceny.

Oto zapowiedź historii Nekromanty:

Oprócz wiadomości o Diablo poznaliśmy nową postać do Overwatcha – Sombrę, która okazuje się być niezmiernie uzdolnioną hakerką. Z filmiku na jej temat dowiemy się, że zajmuje się wyławianiem i handlem cennymi informacjami już od dziecka, w swojej karierze dobijała targu z typami spod ciemnej gwiazdy, a także postanowiła zmodyfikować ciało kilkoma gadżetami podnoszącymi wydajność w pracy.

Jej prezentację zobaczycie poniżej:

A tutaj nieco gameplayu Sombry:

Blizzard poinformował także o stworzeniu światowej ligi Overwatch, która ma być wzorowana na największych ligach sportowych. Biorący w niej udział gracze mają mieć zapewnione wynagrodzenie oraz premie, a Liga ma im gwarantować stabilność. Chyba nie ma niczego, co gracze Overwatch woleliby od finansowej stabilności gwarantowanej dzięki rywalizacji w ulubionej grze na arenach całego świata.

Jesteście podekscytowani nowymi wieściami z obozu Blizzarda?

Maciej Daszuta
Tagi: Gry Diablo