Diego Maradona nie żyje. Słynny piłkarz miał 60 lat

25.11.2020 17:52
Diego Maradona nie żyje. Słynny piłkarz miał 60 lat Fot. DIBYANGSHU SARKAR/AFP/East News

Jeden z najwybitniejszych piłkarzy wszechczasów, Diego Maradona nie żyje. Legendarny piłkarz miał 60 lat.

Argentyńskie media poinformowały, że w środę, 25 listopada 2020 roku zmarł jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii - Diego Maradona. U sportowca miało dojść do zatrzymania krążenia.

Diego Maradona nie żyje

Maradona nosił przydomek "Ręka Boga" lub "Boski Diego", był legendą światowego futbolu, doskonałym piłkarzem i mistrzem świata. Kochały go miliony fanów piłki na całym świecie.
O śmierci słynnego piłkarza poinformowało internetowe wydanie największej gazety w Argentynie - Clarin.

Pewnego dnia stało się nieuniknione. To emocjonalny i narodowy policzek. Cios, który odbija się echem na wszystkich szerokościach geograficznych. Zdanie stało się teraz częścią smutnej rzeczywistości: Diego Armando Maradona zmarł!

Chwilę później informację potwierdził Argentyński Związek Piłki Nożnej.

Poprzez swojego prezesa Claudio Tapię, wyrażamy najgłębszy żal z powodu śmierci naszej legendy, Diego Armando Maradony. Zawsze będziesz w naszych sercach.

Diego Maradona był mistrzem świata z 1986 i wicemistrzem z 1990 roku. W reprezentacji Argentyny zagrał 91 razy. Odnosił również sukcesy z Boca Juniors, Barceloną czy SSC Napoli. Do historii przeszedł jego występ w ćwierćfinale mundialu w 1986 roku z Anglią, gdy zdobył bramkę lewą ręką.

Na początku listopada Diego Maradona trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację usunięcia krwiaka w mózgu. Wrócił do domu dwa tygodnie temu. Argentyńskie media informują, że w środę stan zdrowia słynnego sportowca znacznie się pogorszył. Przy jego rezydencji w Tigre pojawiło się kilka karetek pogotowia, ale sportowca nie udało się uratować.

Diego Maradona w ostatnim czasie pełnił funkcję trenera w zespole Gimnasii La Plata.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.