Dinozaury żyły w zupełnie innej części Drogi Mlecznej. Astrofizyk z NASA pokazała to na filmie [WIDEO]

12.11.2019 15:55
Dinozaury żyły w zupełnie innej części Drogi Mlecznej. Astrofizyk z NASA pokazała to na filmie [WIDEO] Fot. materiały prasowe Pixabay

65 milionów lat temu na Ziemi skończyła się era straszliwych jaszczurów. Dinozaury królowały na naszej planecie przez 165 mln lat, aż kosmiczna katastrofa dała szansę ssakom.

W kosmosie wszystko się kręci. Ciała niebieskie, takie jak planety i gwiazdy, wirują wokół własnej osi. Księżyc krąży wokół Ziemi, Ziemia wokół Słońca, a nasza gwiazda orbituje wokół centrum Drogi Mlecznej, gdzie znajduje się czarna dziura Sagittarius A*.

Według szacunków naukowców, obiekt ten ma masę około 4 mln naszych Słońc. Droga Mleczna, w tym Układ Słoneczny i nawet 400 mld innych gwiazd, kręci właśnie wokół obszaru, w którym znajduje się czarna dziura.

Przeczytaj także

Od centrum naszej galaktyki dzieli nas 25 640 lat świetlnych, a okres pełnego obiegu Słońca wokół Drogi Mlecznej to 200-250 mln lat. Jak zauważyła dr Jessie Christiansen, astrofizyczka z NASA, oznacza to że dinozaury żyły w zupełnie innej części Drogi Mlecznej niż ludzie. Można to zobaczyć, oglądając krótki film.

Dinozaury żyły po drugiej stronie Drogi Mlecznej. Astrofizyczka z NASA tłumaczy, jak to możliwe [WIDEO]

Dr Jessie Christiansen przygotowała krótką animację, pokazującą okrążanie centrum Drogi Mlecznej przez Słońce i pokazywanie, gdzie znajdowała się Ziemia, gdy na naszej planecie pojawiały się najsłynniejsze gatunki dinozaurów (i innych zwierząt, które są za nie powszechnie uznawane).

Na filmie można zobaczyć, że dinozaury żyły (między innymi) po drugiej stronie Drogi Mlecznej.

Wczesne gatunku strasznych jaszczurów żyły już na Ziemi dokładnie rok galaktyczny temu, 200-250 mln lat temu.

Zobacz także:  Smok wawelski był dinozaurem i żył naprawdę. Artykuł naukowy w Nature

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.