Disney nie chce, by gry z serii „Gwiezdne Wojny” były produkowane przez Electronic Arts?

Kamil Kacperski
15.02.2018 15:35
Disney nie chce, by gry z serii „Gwiezdne Wojny” były produkowane przez Electronic Arts? Fot. kadr z gry

Disney podobno nie jest zadowolony z produkcji EA i planuje oddać licencje Activision lub Ubisoftowi.

Powoli dobiega końca umowa, dzięki której to Electronic Arts miało licencje na produkcje gier z serii Star Wars. Biorąc pod uwagę piarowy blamaż, jakim niewątpliwie była premiera gry „Star Wars: Battlefront 2” oraz fakt, że od 2013 roku EA wydało tylko 2 gry z uniwersum, nie można się dziwić, że Disneyowi kończy się cierpliwość.

Elektronicy podpisali w 2013 roku dziesięcioletnią umowę, która daje im możliwość tworzenia licencjonowanych gier z odległej galaktyki. Jednak na półmetku drogi coraz prawdopodobniejsze wydaje się zakończenie współpracy między korporacjami. „Star Wars: Battlefront 2” okazało się finansową klapą, rozczarowało też niskimi ocenami od recenzentów.

Star Warsy od EA rozczarowaniem

Do tego EA zatrzymało produkcję gry od Visceral, w której mieliśmy eksplorować mroczne zakamarki galaktyki. Te wszystko spowodowało, że Disney jest rozczarowany dotychczasowymi osiągnięciami Electronic Arts. Według portalu Cinelinx, Disney wezwał przedstawicieli EA na rozmowę, by wyjaśnić dotychczasowe nieporozumienia i niepokojące wyniki gier produkcji z uniwersum Star Wars. 

Cinelinx idą jednak o krok dalej, donosząc, że Disney chce przy następnych grach zacząć współpracować z Ubisoftem lub Activision. Podobno ich umowa z EA pozwala na pracę z innymi producentami. To wszystko jest jednak wielka plotka. Żadna z informacji nie jest w jakikolwiek sposób oficjalnie potwierdzona, także prosimy, aby nie wierzyć we wszystko o czym doniósł Cinelinx. 

W całej sprawie musi się jednak znaleźć jakieś ziarnko prawdy - Disney nie może być zadowolony z wyników osiąganych przez produkcje EA. Jeśli doniesienia o zainteresowaniu korporacji Ubisoftem i Activision okażą się być prawdziwe, gracze mogą mieć do czynienia z wysypem dobrej jakości gier z uniwersum Star Wars.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.