Disney wysłał szturmowców, by pilnowali dystansu społecznego [WIDEO]

01.06.2020 13:52
Disney wysłał szturmowców, by pilnowali dystansu społecznego [WIDEO] Fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Szefowie parków rozrywek Disneya postanowili wykorzystać szturmowców, by instruowali gości, jak należy zachowywać się podczas pandemii koronawirusa.

Pandemia koronawirusa wciąż nie została pokonana, ale wiele krajów świata znosi powoli restrykcje związane z zarazą, by odmrozić sparaliżowaną gospodarkę. W Stanach Zjednoczonych postanowiono na przykład otworzyć ponownie parki rozrywki. Przybytki należące do Disneya w trosce o zdrowie swoich klientów wysłały szturmowców z "Gwiezdnych Wojen", by upewnili się, że goście przestrzegają nowych zasad związanych z dystansem społecznym.

Szturmowcy z "Gwiezdnych Wojen" dbają o bezpieczeństwo podczas pandemii

Tematyczne parki rozrywki Disneya stanowią nie lada atrakcję dla fanów filmów i są pokaźnym zastrzykiem finansowym dla korporacji z uszami Myszki Miki. Nikt nie chce jednak, by odmrażanie gospodarki przyczyniło się do ponownego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Z tego powodu w miejscach publicznych obowiązują pewne restrykcje, których należy przestrzegać.

Przeczytaj także

W parku rozrywki Disney Springs w Orlando na Florydzie zasad pilnują pracownicy przebrani w stroje szturmowców ze "Star Wars". W sieci pojawiło się nagranie, na którym para żołnierzy Imperium instruuje gości, jak powinni się zachowywać, by nie łamać koronawirusowych obostrzeń.

Szturmowcy ulokowani na balkonie jednego z budynków na terenie parku, nadzorują, czy wszystko jest w porządku. Oczywiście przy pouczaniu gości parku poplecznicy Dartha Vadera wydają polecenia rodem z filmów George'a Lucasa. Podczas wizyty w parku można usłyszeć takie komendy jak "Zostań w swoim sektorze" lub "Proszę zachować dystans jednej banthy".

Przeczytaj także

W parku nie ma obowiązku noszenia maseczki ochronnej, ale szturmowcy wiedzą swoje. Ich charakterystyczne zbroje są idealnym środkiem defensywnym w walce z COVID-19. Każdy gość zakrywający twarz ma szansę usłyszeć komplement z ust szturmowców. Mamy tylko nadzieję, że w parku nie pojawi się żaden Jedi, który swoimi sztuczkami ogłupi żołnierzy Imperium i będzie bezkarnie łamał obowiązujące nakazy.

Przeczytaj także

Zobacz też: Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.