Pogoda
01.06.2020 13:52

Disney wysłał szturmowców, by pilnowali dystansu społecznego [WIDEO]

Szefowie parków rozrywek Disneya postanowili wykorzystać szturmowców, by instruowali gości, jak należy zachowywać się podczas pandemii koronawirusa.

Szturmowcy
foto: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Pandemia koronawirusa wciąż nie została pokonana, ale wiele krajów świata znosi powoli restrykcje związane z zarazą, by odmrozić sparaliżowaną gospodarkę. W Stanach Zjednoczonych postanowiono na przykład otworzyć ponownie parki rozrywki. Przybytki należące do Disneya w trosce o zdrowie swoich klientów wysłały szturmowców z "Gwiezdnych Wojen", by upewnili się, że goście przestrzegają nowych zasad związanych z dystansem społecznym.

Szturmowcy z "Gwiezdnych Wojen" dbają o bezpieczeństwo podczas pandemii

Tematyczne parki rozrywki Disneya stanowią nie lada atrakcję dla fanów filmów i są pokaźnym zastrzykiem finansowym dla korporacji z uszami Myszki Miki. Nikt nie chce jednak, by odmrażanie gospodarki przyczyniło się do ponownego wzrostu zachorowań na koronawirusa. Z tego powodu w miejscach publicznych obowiązują pewne restrykcje, których należy przestrzegać.

FN-2187 Finn
FN-2187 Finn
Przeczytaj także John Boyega, zdrajca Najwyższego Porządku, aresztowany w brawurowej akcji szturmowców w Disneylandzie [WIDEO]

W parku rozrywki Disney Springs w Orlando na Florydzie zasad pilnują pracownicy przebrani w stroje szturmowców ze "Star Wars". W sieci pojawiło się nagranie, na którym para żołnierzy Imperium instruuje gości, jak powinni się zachowywać, by nie łamać koronawirusowych obostrzeń.

Szturmowcy ulokowani na balkonie jednego z budynków na terenie parku, nadzorują, czy wszystko jest w porządku. Oczywiście przy pouczaniu gości parku poplecznicy Dartha Vadera wydają polecenia rodem z filmów George'a Lucasa. Podczas wizyty w parku można usłyszeć takie komendy jak "Zostań w swoim sektorze" lub "Proszę zachować dystans jednej banthy".

Co sądzisz o tym pomyśle?

Batman
Batman
Przeczytaj także Batman znów ratuje świat. Mroczny Rycerz dostarczył papier toaletowy osobom poddanym kwarantannie [WIDEO]

W parku nie ma obowiązku noszenia maseczki ochronnej, ale szturmowcy wiedzą swoje. Ich charakterystyczne zbroje są idealnym środkiem defensywnym w walce z COVID-19. Każdy gość zakrywający twarz ma szansę usłyszeć komplement z ust szturmowców. Mamy tylko nadzieję, że w parku nie pojawi się żaden Jedi, który swoimi sztuczkami ogłupi żołnierzy Imperium i będzie bezkarnie łamał obowiązujące nakazy.

Obi-Wan Kenobi okłamuje funkcjonariuszy i unika mandatu za złamanie zakazu przemieszczania się [WIDEO]
Obi-Wan Kenobi okłamuje funkcjonariuszy i unika mandatu za złamanie zakazu przemieszczania się [WIDEO]
Przeczytaj także Obi-Wan Kenobi okłamuje funkcjonariuszy i unika mandatu za złamanie zakazu przemieszczania się [WIDEO]

Zobacz też: Najgłupszy błąd w "Gwiezdnych wojnach" doczekał się filmu dokumentalnego

Tagi: Newsy Disney Star Wars koronawirus