Pogoda
07.08.2019 11:24

Disney + z Hulu i ESPN będzie tańszy od Netflixa

Po tym, jak ogłoszono, że Disney + będzie kosztował niecałe 7 dolarów, szefowie firmy proponują kolejną ciekawą opcję.

Mandalorian Disney Plus
źródło: Materiały Prasowe

Disney Plus jest tani. I chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że 20 zł miesięcznie za nową platformę streamingową to niewielki comiesięczny wydatek. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę, że może to być dla niektórych czwarta już platforma, z której korzystają, koszta powoli rosną.

Po wykupieniu HBO Go, Netflixa i Amazon Prime'a coraz więcej użytkowników zastanowi się nad sensem brania kolejnej usługi, z której będą mogli korzystać jedynie raz na jakiś czas.

Disney postanowił więc zaproponować coś więcej swoim odbiorcom. Zamiast sprzedawać dostęp do pojedynczego portalu, użytkownicy mogą dokonać zakupu zestawu trzech platform należących do firmy. W ten sposób chcą nakłonić użytkowników do pozostawienia na dobre Netflixa na rzecz Hulu z dodatkiem MCU, Star Warsów i Myszki Miki.

Kevin sam w domu
Kevin sam w domu
Przeczytaj także Koniec dzieciństwa. "Kevin sam w domu" doczeka się nowej wersji na Disney+

Jak poinformował we wtorek CEO firmy Bob Iger, Disney będzie oferował pakiet trzech platform: Disney +, Hulu (w wersji z reklamami) i ESPN Plus za niecałe 13 dolarów miesięcznie.

Czy Disney Plus jest w stanie zagrozić Netflixowi?

Oznacza to, że biblioteka Disneya, która kilka dni temu została przedstawiona fanom, rozrośnie się do niemalże 10,000 flimów i seriali dzięki zasobom Hulu. A za cenę podobną do Netflixa odbiorcy otrzymają dodatkowo sport na żywo.

Nie wiemy nadal jakie są plany Hulu na temat wejścia do naszego kraju. Spodziewamy się jednak, że największy amerykański konkurent Netflixa pojawi się w Polsce w przyszłym roku. Jeśli Disney na poważnie planuje przejęcie rynku streamingowego nie tylko w Stanach, ale i na całym świecie, musi wprowadzić równieź tę usługę u nas.

Według wielu komentatorów zwycięzcą "wojny streamingowej" będzie ta platforma, która pierwsza zdobędzie prawa do największych sportowych wydarzeń na żywo. Hulu w Stanach zrobiło już pierwszy krok w tym kierunku. Dlatego nie możemy się doczekać, aż będziemy mogli je przetestować, bez konieczności korzystania z VPNu.

Przeczytaj także: Tak będzie wyglądać nowa wersja Chipa i Dale'a. Reboot kreskówki trafi na Disney+

Z których platform streamingowych korzystasz?

Tagi: TV Netflix Hulu Disney Plus