Dlaczego Stan Lee umarł? Podano oficjalną przyczynę śmierci twórcy Marvel Comics

Sergiusz Kurczuk
28.11.2018 09:56
Dlaczego Stan Lee umarł? Podano oficjalną przyczynę śmierci twórcy Marvel Comics Fot. Brandon Voight / Splash News/EAST NEWS

Stan Lee odszedł 12 listopada 2018 roku. Wiadomo już, co było przyczyną śmierci 95-letniej legendy Marvel Comics.

Drugi tydzień listopada 2018 roku był trudny dla wszystkich fanów Marvel Comics i wieloletniej ikony wydawnictwa - Stana Lee. 95-letni twórca zmarł 12 listopada w szpitalu Cedars-Sinai nieopodal jego domu w Los Angeles, pogrążając cały świat w żałobie. Do tej pory nie podano do publicznej wiadomości, co spowodowało śmierć Lee. W końcu poznaliśmy przyczynę jego zgonu.

Stan Lee - przyczyna śmierci ujawniona

Fani od momentu podania informacji i odejściu Lee zastanawiali się, z jakiego powodu umarł twórca najpopularniejszych superbohaterów na świecie. Stan zdrowia gwiazdora pogarszał się od kilku lat, co skutkowało częstymi wizytami w szpitalach. Jednym z ciosów dla Lee była śmierć jego żony Joan, z którą był w związku przez 70 lat. Kobieta zmarła w połowie 2017 roku. Kilka miesięcy później Lee wycofał się z życia publicznego. Dwa tygodnie po śmierci ujawniono oficjalną przyczynę zgonu. Była nią niewydolność serca i dróg oddechowych. Pogrzeb twórcy odbył się 16 listopada 2018 roku. W ceremonii brali udział jedynie członkowie rodziny oraz najbliżsi przyjaciele. Zwłoki Lee zostały skremowane, a prochy trafiły w ręce jego córki J.C. Lee.

Stan Lee Fot. foto: Splash/EAST NEWS

Śmierć Stana Lee

Informacja o odejściu Lee była ogromną stratą dla milionów fanów na całym świecie. Gwiazdor zasłynął nie tylko jako twórca takich postaci należących do takich grup jak Fantastyczna Czwórka, Avengers, X-Men czy Inhumans, ale również w roli ikony całego wydawnictwa. Od początków istnienia Marvel Comics udzielał się publicznie, organizował spotkania i wykłady z fanami, a także marzył o podboju Hollywood. W tym celu w latach 70. przekazał funkcję redaktora naczelnego Royowi Thomasowi, a sam próbował zwojować swoimi pomysłami fabrykę snów. Próby zakończyły się kilkoma serialami aktorskimi i nieudanymi produkcjami, które pojawiły się pod koniec XX wieku. Na pierwsze hity z superbohaterami Marvela w rolach głównych trzeba było czekać kolejnych parę lat. Dzięki determinacji Lee obecnie produkcje superbohaterskie podbijają branżę filmową, dzięki czemu pamięć po twórcy takich postaci jak Spider-Man, Iron Man, Hulk czy Thor pozostaną w pamięci ludzkiej na kolejne dziesięciolecia. Pośmiertny występ gościnny Stana Lee zobaczymy już 8 marca 2019 roku w filmie "Kapitan Marvel". Potwierdzono również, że Lee pojawi się w "Avengers 4".

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.