Dlaczego warto mieć kamerę pokładową?

15.02.2017 09:45
Dlaczego warto mieć kamerę pokładową? Fot. kadr z wideo

Niestety nie brakuje osób żerujących na cudzym nieszczęściu lub niepotrafiących przyznać się do własnego błędu i wykorzystujących sprzyjające okoliczności do przeinaczania faktów. Jak się bronić na drogach?

Z pomocą przychodzą kamery pokładowe. Wystarczy jedna stłuczka żeby inwestycja się zwróciła. Szczególnie warto zważywszy na fakt, że niektóre osoby specjalnie wjeżdżają przed maskę pojazdu i ostro hamują, powodując kolizję celem wymuszenia odszkodowania. W wielu przypadkach gdyby nie kamery, winą obarczeni zostaliby niczemu winni uczestnicy ruchu drogowego. Za przykład może posłużyć incydent z kierowcą Dacii Logan MCV.

Bezczelność ludzi zdaje się nie znać granic, o czym świadczy kolejna „niskobudżetowa produkcja” nagrana właśnie kamerą pokładową. Citroen Xantia prowadzony przez kobietę chwilę po tym jak jadący za nią samochód zatrzymał się, zaczął się staczać, doprowadzając do niegroźnej stłuczki. Reprezentantka płci pięknej tuż po tym zdarzeniu wysiadła ze swojego francuskiego auta, wymownie gestykulując rękami, zupełnie tak, jakby winą za incydent obarczała poszkodowanego:

I rzeczywiście z relacji autora nagrania wynika, że zdaniem kobiety kolizję spowodował jadący za nią kierowca, a nie ona sama. Pod filmikiem rozgorzała dyskusja, w której właściciel kanału na YouTubie wyjaśnił, jaki był dalszy rozwój sytuacji:

Usunąłem dźwięk bo nie będę przekleństw publikował, ale ja cały czas miałem wciśnięty klakson. Na pytanie czy Pani nie słyszała, że trąbie odpowiedziała, że słyszała i też trąbiła.

Gdy kobieta prowadząca Citroena Xantię dowiedziała się o kamerce pokładowej, wciąż szła w zaparte, tłumacząc, że to nie ona doprowadziła do stłuczki. Mimo to, zakończyło się bez odtworzenia nagrania. Za to doszło do powtórzenia incydentu przy obecności policjanta, o czym wspomniał autor:

Nie wrzuciłem dalszej części filmu, ale Pani w obecności policji się stoczyła drugi raz (podjechała do przodu, a reszta tak na filmie wyżej). Zapytałem czy ma prawo jazdy to powiedziała, żebym jej nie denerwował.

Co sądzicie o tej sytuacji?

Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.