Długo wyczekiwana aktualizacja Minecrafta jednak nie trafi do graczy

13.08.2019 11:45
Długo wyczekiwana aktualizacja Minecrafta jednak nie trafi do graczy Fot. źródło: screen z gry Minecraft

Od dwóch lat mówiło się, że Mojang odpicuje wizualnie legendarny tytuł. Okazuje się, że fani czekali na darmo.

Minecraft Super Duper miał dać fanom szansę grania w 4K i HDR. Obecność Super Duper Pack miała zapewnić nową jakość wizualną tytułu. Patch miał wyraźnie ulepszyć grafikę "Minecrafta" i skupić się na m.in. dynamicznym cieniowaniu, świetle, podkreśleniu krawędzi, jak i na lepszej prezentacji wody. Dodatek miał być dostępny na wszystkich platformach poza PlayStation 4 i planowany był jako część aktualizacji Minecraft Better Together. Niestety, jak donoszą zagraniczne media, aktualizacja okazała się zbyt wymagająca technicznie i ostatecznie została skasowana z planów Mojanga.

Przeczytaj także

Dużo roboty, mało zysku

Mojang zauważył, że aby Super Duper działał odpowiednio, graczom potrzebny jest sprzęt o dużych mocach przerobowych. A Minecraft od zawsze był grą, w której królowała prostota. Stworzenie więc nowej wersji, która byłaby niedostępna dla wielu graczy, mijało się z celem. Mimo wielu miesięcy pracy nad patchem zmiany w wyglądzie tytułu były po prostu niesatysfakcjonujące i ostatecznie podjęto decyzję o rezygnacji z projektu.

W związku z tym zapowiedziany 2 lata temu update nie trafi ostatecznie na nasze komputery. Wątpliwe jednak, aby ta sytuacja zbulwersowała fanów gry - związek graczy z Minecraftem zakrawa czasami na relację przypominającą kult, więc drobne potknięcie nie jest w stanie zachwiać ich wiernością.

Zobacz także:  Minecraft za darmo z okazji 10. urodzin gry

Kacper Peresada Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.