Pogoda
13.08.2019 11:45

Długo wyczekiwana aktualizacja Minecrafta jednak nie trafi do graczy

Od dwóch lat mówiło się, że Mojang odpicuje wizualnie legendarny tytuł. Okazuje się, że fani czekali na darmo.

Minecraft s
źródło: screen z gry Minecraft

Minecraft Super Duper miał dać fanom szansę grania w 4K i HDR. Obecność Super Duper Pack miała zapewnić nową jakość wizualną tytułu. Patch miał wyraźnie ulepszyć grafikę "Minecrafta" i skupić się na m.in. dynamicznym cieniowaniu, świetle, podkreśleniu krawędzi, jak i na lepszej prezentacji wody. Dodatek miał być dostępny na wszystkich platformach poza PlayStation 4 i planowany był jako część aktualizacji Minecraft Better Together. Niestety, jak donoszą zagraniczne media, aktualizacja okazała się zbyt wymagająca technicznie i ostatecznie została skasowana z planów Mojanga.

Minecraft Earth
Minecraft Earth
Przeczytaj także Minecraft Earth pokazany w akcji. Można dosłownie wejść w świat gry

Dużo roboty, mało zysku

Mojang zauważył, że aby Super Duper działał odpowiednio, graczom potrzebny jest sprzęt o dużych mocach przerobowych. A Minecraft od zawsze był grą, w której królowała prostota. Stworzenie więc nowej wersji, która byłaby niedostępna dla wielu graczy, mijało się z celem. Mimo wielu miesięcy pracy nad patchem zmiany w wyglądzie tytułu były po prostu niesatysfakcjonujące i ostatecznie podjęto decyzję o rezygnacji z projektu.

W związku z tym zapowiedziany 2 lata temu update nie trafi ostatecznie na nasze komputery. Wątpliwe jednak, aby ta sytuacja zbulwersowała fanów gry - związek graczy z Minecraftem zakrawa czasami na relację przypominającą kult, więc drobne potknięcie nie jest w stanie zachwiać ich wiernością.

Zobacz także:  Minecraft za darmo z okazji 10. urodzin gry

Gracie w Minecrafta?

Tagi: Gry