Dłużnik czy dłużniczka? 2 razy zmienił płeć, żeby uniknąć spłacania długów

08.12.2021 16:28
Dłużnik czy dłużniczka? 2 razy zmienił płeć, żeby uniknąć spłacania długów Fot. Shutterstock

Poznański biznesmen, którego długi sięgają już miliona złotych, dwukrotnie zmienił płeć, by oszukać komornika. O sprawie poinformował program "Interwencja" emitowany na antenie telewizji Polsat.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Poznaniu. Jak informuje program "Interwencja" działający na tym terenie biznesmen Marcina P. by uniknąć spłacania długów, dwukrotnie zmieniał płeć i dostawał nowe PESELE. Tym samym skutecznie utrudniał pracę komornikom.

2 razy zmienił płeć, żeby uniknąć spłacania długów

O sprawie opowiedziała Rzecznik Prasowa z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W tutejszym sądzie przed kilkoma laty toczyła się sprawa z wniosku pana Marcina i dotyczyła ona ustalenia płci, domagał się ustalenia, że jest kobietą. Wyrok taki zapadł. Pierwotnie złożył wniosek o to, żeby sąd ustalił, że jest kobietą, a następnie ponownie chciał zostać mężczyzną.

- opowiada w programie Polsatu Joanna Ciesielska-Borowiec z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Polecamy

W sprawie wypowiedział się również jeden z poszkodowanych przez biznesmena wierzyciel:

Moim zdaniem Marcin P. działa na takiej zasadzie, że najpierw prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, (…) w międzyczasie stał się Sylwią P., jego działalność zaczęła się nazywać *** Sylwia P. Potem tę działalność zamknął (…) i założył spółkę o takiej samej nazwie, o takim samym profilu działalności, gdzie wspólnikami spółki zostali jego rodzice. (…) On został tylko pracownikiem na najniższą krajową.

– opowiada Filip Paszkiewicz.

Jak się okazuje, Marcin P. zajmuje halę Filipa Paszkiewicza i produkuje w niej nici chirurgiczne. Mężczyzna, który zmienił dwa razy płeć, również w niej mieszka wraz z partnerką nie płacąc za lokal.
Poszkodowany zapytany, czy jest pewien, że jego dłużnik stał się kobietą, stwierdził:

W tamtym momencie widziałem go kilkukrotnie na nieruchomości (…) zapuścił wtedy włosy i parę razy widziałem go w sukience, spódniczce.

źródło: Polsat.pl

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.