Dłużnik czy dłużniczka? 2 razy zmienił płeć, żeby uniknąć spłacania długów

08.12.2021 16:28
Dłużnik czy dłużniczka? 2 razy zmienił płeć, żeby uniknąć spłacania długów Fot. Shutterstock

Poznański biznesmen, którego długi sięgają już miliona złotych, dwukrotnie zmienił płeć, by oszukać komornika. O sprawie poinformował program "Interwencja" emitowany na antenie telewizji Polsat.

Do niecodziennej sytuacji doszło w Poznaniu. Jak informuje program "Interwencja" działający na tym terenie biznesmen Marcina P. by uniknąć spłacania długów, dwukrotnie zmieniał płeć i dostawał nowe PESELE. Tym samym skutecznie utrudniał pracę komornikom.

2 razy zmienił płeć, żeby uniknąć spłacania długów

O sprawie opowiedziała Rzecznik Prasowa z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

W tutejszym sądzie przed kilkoma laty toczyła się sprawa z wniosku pana Marcina i dotyczyła ona ustalenia płci, domagał się ustalenia, że jest kobietą. Wyrok taki zapadł. Pierwotnie złożył wniosek o to, żeby sąd ustalił, że jest kobietą, a następnie ponownie chciał zostać mężczyzną.

- opowiada w programie Polsatu Joanna Ciesielska-Borowiec z Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Polecamy

W sprawie wypowiedział się również jeden z poszkodowanych przez biznesmena wierzyciel:

Moim zdaniem Marcin P. działa na takiej zasadzie, że najpierw prowadził jednoosobową działalność gospodarczą, (…) w międzyczasie stał się Sylwią P., jego działalność zaczęła się nazywać *** Sylwia P. Potem tę działalność zamknął (…) i założył spółkę o takiej samej nazwie, o takim samym profilu działalności, gdzie wspólnikami spółki zostali jego rodzice. (…) On został tylko pracownikiem na najniższą krajową.

– opowiada Filip Paszkiewicz.

Jak się okazuje, Marcin P. zajmuje halę Filipa Paszkiewicza i produkuje w niej nici chirurgiczne. Mężczyzna, który zmienił dwa razy płeć, również w niej mieszka wraz z partnerką nie płacąc za lokal.
Poszkodowany zapytany, czy jest pewien, że jego dłużnik stał się kobietą, stwierdził:

W tamtym momencie widziałem go kilkukrotnie na nieruchomości (…) zapuścił wtedy włosy i parę razy widziałem go w sukience, spódniczce.

źródło: Polsat.pl

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.