Do Suicide Squad dołączyły dwie nowe postacie z dalekich zakątków uniwersum DC

Sergiusz Kurczuk
13.08.2018 12:19
Do Suicide Squad dołączyły dwie nowe postacie z dalekich zakątków uniwersum DC Fot. materiały promocyjne

Grupa antybohaterów znana jako Suicide Squad się powiększyła. Do drużyny dołączyły dwie postacie znane tylko prawdziwym fanom DC Comics. 

Brygada Task Force X bardziej znana jako Suicide Squad to zbieranina superzłoczyńców, którym rząd USA postanowił dać szansę na odkupienie win. W tym celu zwerbowano ich do samobójczych misji, których nie podjąłby się żaden superbohater. Na podstawie komiksów o drużynie łotrów broniących świata w 2016 roku powstał film „Legion Samobójców” w reżyserii Davida Ayera. Produkcja nie odniosła spodziewanego sukcesu, ale wydawnictwo DC postanowiło tchnąć nowego ducha w komiksowy pierwowzór. W 2016 roku wypuszczono na rynek 5. volume przygód antybohaterów. Komiks ukazuje się po dziś dzień. W najnowszym 45. numerze zaprezentowano dwóch nowych członków Suicide Squad. Kim są?

Suicide Squad - kim jest Lord Satanis?

45 Fot. foto: kadr z komiksu Suicide Squad vol. 5 #45

Twórcy komiksu „Suicide Squad” mają duże pole do popisu. Dzięki serii mogą korzystać z postaci, o których wszyscy zapomnieli i dać im nowe życie. Jednym z takich bohaterów jest Lord Satanis. Złoczyńca zadebiutował w roku 1982 w „Action Comics” #527. Był wcieleniem zła pochodzącym z dalekiej przyszłości. Walczył ze swoim przeciwieństwem imieniem Syrene. Oboje poszukiwali potężnego Kamienia runicznego, który trafił do XX wieku. Satanis i Syrene cofnęli się w czasie i spotkali na swojej drodze Supermana. Złoczyńca pojawił się jedynie w ośmiu zeszytach „Action Comics” i jednym numerze „Crisis on Infinite Earths”. Leżał więc odłogiem przez 30 lat. Autorzy „Suicide Squad” postanowili go nieco odświeżyć.

Być może poprzedni twórcy nie używali tej postaci, bo w uniwersum DC istnieje przeciwnik o podobnym pseudonimie. Chodzi o Lorda Satanusa związanego z Shazamem

Suicide Squad - kim jest Master Jailer?

45 Fot. foto: kadr z komiksu Suicide Squad vol. 5 #45

Drugi zapomniany antybohater to również przeciwnik Supermana. Master Jailer po raz pierwszy pojawił się w roku 1979 w 331. zeszycie przygód Człowieka ze Stali. Carl Draper był dawnym kolegą z klasy Clarka Kenta. Zakochał się w Lanie Lang i nie darzył zbyt pozytywnym uczuciem Superboya. Po latach trafił do Metropolis, gdzie został ekspertem w tworzeniu systemów zabezpieczających. Pomógł między innymi udoskonalić ośrodek Mount Olympus Correctional Facility. Swoje trzy grosze dorzucił Superman, który przeniósł więzienie na orbitę ziemską, nieświadomie umniejszając pracy Drapera. Mężczyzna postanowił zemścić się na rodzinie Supermana. Przybrał pseudonim Master Jailer i porwał Lanę. Po latach odświeżono postać po wydarzeniach ukazanych w „Crisis On Infinite Earths”. Draper został konsultantem do spraw bezpieczeństwa i miał za zadanie stworzyć więzienie tak silne, że byłoby w stanie utrzymać w zamknięciu samego Supermana. Co ciekawe nie tylko twórcy „Suicide Squad” sięgnęli po Master Jailera. Złoczyńca pojawił się również w jednym z odcinków serialu „Supergirl”

Suicide Squad - co planuje Amanda Weller?

Szefowa Sucide Squad zwerbowała nowych członków po to, by pomogli Harley Quinn, Killer Crocowi i Deadshotowi w obronie Atlantydy. Master Jailer miał za zadanie przeprowadzić grupę przez wszelkie podwodne zabezpieczenia, a Lord Satanis rozproszyć czary osłaniające królestwo Aquamana za pomocą swoich magicznych sztuczek. Komiks jest częścią crossovera z serią „Aquaman”, zatytułowaną Sink Atlantis”. Jej kontynuacja pojawi się w 39. numerze przygód władcy 7 mórz. 

Za jakiś czas zobaczymy też 2. część przygód filmowej wersji drużyny Suicide Squad. Wiadomo, że na ekranie również zobaczymy zmiany personalne. Potwierdzono, że zabraknie Enchantress. Chociaż premiera filmu jest planowana na rok 2019, na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących produkcji. Kto wie, może filmowcy również skorzystają z mniej znanych postaci uniwersum DC?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.