Pogoda
30.01.2017 09:54

Do kiedy można odzyskać niezarejestrowaną kartę SIM?

Czas na rejestrację numeru na kartę mija 1 lutego 2017 roku – karty pre-paid, które nie zostaną przypisane do tej daty do konkretnego nazwiska, zostaną wyłączone. Na osoby, które nie zdążą z dopełnieniem procedur, czeka jednak druga szansa.

Do kiedy można odzyskać niezarejestrowaną kartę SIM?
foto: materiały prasowe

Karty SIM, które zostaną zgodnie z zapisami ustawy antyterrorystycznej całkowicie wyłączone z powodu anonimowości, można będzie odzyskać – zanim jednak uda się to zrobić, trzeba będzie pogodzić się z brakiem możliwości korzystania z numeru, warto więc spiąć się i wykorzystać ostatnie godziny na dopełnienie formalności.

W tym kompendium pokazujemy, na jakie sposoby można zarejestrować karty SIM Play, Orange, T-Mobile i Plus – oraz jakie bonusy można za to otrzymać i jak je włączyć.

Podobne procedury będą obowiązywać osoby, które obudzą się 2 lutego 2017 roku z ręką na odciętym od sieci komórkowej telefonie – operatorzy deklarują, że jeśli tylko właściciel numeru zdąży przed ostateczną datą dezaktywacji karty, będzie mógł wrócić do jej używania.

Do kiedy można odzyskać niezarejestrowaną kartę SIM?

Najprościej odpowiedzieć na to pytanie w przypadku sieci Plus – operator zadeklarował, że będzie aktywował wyłączone numery na kartę do 15 grudnia 2017 roku.

Użytkownicy numerów pre-paid z Play, Orange i T-Mobile nie dostali jednego, z góry określonego terminu możliwości odzyskania numeru – z kartą SIM trzeba będzie się zgłosić przez upływem wygaśnięcia ważności konta (potencjalnej możliwości odbierania połączeń przychodzących).

Problem polega na tym, że jeśli nie sprawdzi się dokładnej daty przed dezaktywacją numeru, nie będzie można tego zrobić za pomocą telefonu (numer będzie nieaktywny) – pozostanie więc niepewność lub konsultacja ze stroną internetową operatora.

Osoby, które nie rejestrują numeru z powodu niechęci do bycia inwigilowanym nie muszą rezygnować z posiadania telefonu – jak pokazaliśmy dokonując zakupu kontrolowanego, wystarczy 90 sekund i 20 zł, żeby wejść w posiadanie „dożywotnio anonimowej” karty SIM u dowolnego operatora.

Zdążyliście z rejestracją kart SIM?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile