Pogoda
03.11.2017 09:40

Do księgarni trafi nowy zbiór opowiadań ze świata Wiedźmina

Z okazji 30-lecia wydania pierwszego opowiadania o zawodowym łowcy potworów Geralcie, Andrzej Sapkowski wybrał swoje ulubione historie napisane przez czytelników i fanów sagi o wiedźminie.

Do księgarni trafi nowy zbiór opowiadań ze świata Wiedźmina
foto: materiały prasowe

Już 8 listopada 2017 roku do księgarni trafi zbiór opowiadań „Wiedźmin. Szpony i kły”. Zbiór został napisany w pełni przez uczestników konkursu SuperNOWA i zawiera 11 nowych opowieści o Geralcie i jego wielu bardziej lub mniej znanych przyjaciołach.

Opowiadania zostały wybrane przez samego twórcę świata „Wiedźmina”. Jak opowiada Andrzej Sapkowski, osoby które udzieliły się w zbioru są bardzo utalentowane:

"

No tak. Trzydzieści lat. Wiedźmin do wynajęcia za trzy tysiące orenów. Gdy pojawił się w Wyzimie, w karczmie „Pod Lisem” nie był młodzieniaszkiem. Pobielałe włosy, szrama na twarzy i ten charakterystyczny, paskudny uśmiech.

Zaczął od górnego C: trzech oprychów, potem strzyga i kolejne stwory – ludzkie bądź nieludzkie – niegodne żyć w świecie, który został nam dany.

A potem Biały Wilk poszedł własną drogą. Ciernistą, tak bym to ujął, ale cóż, każdy uczy się na błędach. Gdzieś w oddali łypie do mnie znacząco Hollywood, ale na razie cieszmy się tym, co wyłowiła z wiedźmińskiego konkursu „Nowa Fantastyka” i superNOWA: jedenaście opowieści zainspirowanych losami Geralta oraz jego przyjaciółek i kamratów.

Czytałem je z uwagą, nie ingerując. Są wśród uczestników konkursu na „trzydziestkę” wiedźmina ludzie bardzo utalentowani. Wkrótce stworzą własne światy bądź zanegują istniejące. Nie straćmy ich z oczu! "

Oto okładka nowego wydawnictwa:

wiedzmin-szpony-i-kly-okładka

Nie dziwi, że Andrzej Sapkowski zdecydował się na pozwolenie na wydanie tej książki. Zbiór opowiadań „Wiedźmin. Szpony i kły” liczy 400 stron i zostanie wydany 8 listopada 2017 roku przez „SUPERNOWA Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA”. Myślicie że twórczość pisarska fanów wyjdzie lepiej niż efekty filmowe?

Przeczytacie ten zbiór opowiadań?

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Wiedźmin Andrzej Sapkowski