Pogoda
15.03.2018 12:26

Do sieci wyciekł teaser nowej gry z serii „Tomb Raider”

Produkcja ma nosić tytuł „Shadow of the Tomb Raider” i być zakończeniem trylogii gier o Larze Croft. Krótkie wideo zdradza również datę premiery nowych przygód pani archeolog.

Okładka gry Tomb Raider 2013
foto: materiały prasowe

Jeszcze w 2017 roku Square Enix zapowiedziało, że Lara Croft powróci, nie tylko na ekrany kin w filmie z Alicią Vikander w roli głównej, ale również do swojego prawdziwego domu, czyli gier wideo. Twórcy obiecali, że 2018 rok zacznie się od dużego wydarzenia i słowa dotrzymali - dzięki wyciekom dowiedzieliśmy się, że 3. część nowej serii będzie nosić tytuł „Shadow of the Tomb Raider”, a premiera planowana jest na 14 września 2018 roku.

Oprócz samych informacji, pojawił się również krótki zwiastun produkcji. Jakość wideo jest słaba, ekran kina jest nagrywany telefonem, ale mimo wszystko widać tytuł, datę premiery, a także potwierdzenie, że „Shadow of the Tomb Raider” dostępne będzie na konsolach Xbox One oraz Play Station 4, a także komputerach osobistych. UPDATE: pojawiło się oficjalne wideo:

O czym będzie fabuła „Shadow of the Tomb Raider”?

Pierwsza część trylogii opowiadała o początkach działalności Lary Croft, która badała okoliczności śmierci swojego ojca. Młoda kobieta trafiła na wyspę Linux, na której ostatnio widziano Richarda Crofta. Tam, przeżyła mnóstwo przygód i bliskich spotkań ze śmiercią, które pokazały jej prawdziwą naturę awanturniczej podróżniczki. Następnie przyszedł czas na „Rise of the Tomb Raider”, które przedstawiało pierwszą prawdziwą archeologiczną wyprawę Lary. Kobieta trafia do tajemniczego syberyjskiego miasteczka, w którym musi odnaleźć potężny artefakt, zanim zdobędzie go organizacja Trinity. 

Możemy przypuścić, że w „Shadow of the Tomb Raider”, Lara będzie już doświadczoną archeolog, a jak pokazuje zwiastun, gracze odwiedzą dżunglę. Na razie przypomina to wydaną 12 lat temu grę „Tomb Raider: Legenda”, a także pierwszą część z serii „Uncharted”. Jakich skarbów będzie szukała tym razem? O tym przekonamy się 14 września 2018 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Gry Tomb Radier