Pogoda
03.03.2017 11:29

Dodatek do Battlefield 1 zabierze graczy na polskie ziemie

Wraz z oficjalnym zwiastunem pierwszego płatnego DLC do Battlefield 1 zatytułowanego Nie przejdą poznaliśmy także szczegóły kolejnych dodatków.

Dodatek do Battlefield 1 zabierze graczy na polskie ziemie
foto: kadr z wideo

Wydany w październiku 2016 roku Battlefield 1 okazał się niemałym sukcesem. Już w pierwszym tygodniu sprzedaży jego nakład przekroczył sumaryczną sprzedaż Battlefielda 4 i Battlefield Hardline w analogicznym okresie. Gracze również przyjęli nowy tytuł jako miłą odskocznię od poprzednich części.

Z otwartymi ramionami powitali też przedstawione w grze realia I wojny światowej, chociaż włodarze z Electronic Arts mieli początkowo wątpliwości, czy młodsi gracze... będą w ogóle kojarzyli taki konflikt. Cóż, może w Stanach Zjednoczonych i byłby z tym jakimś problem, w Polsce jednak wszyscy na pewno doskonale pamiętają o „Wielkiej Wojnie”.

Tym bardziej cieszą ogłoszone plany Electronic Arts potwierdzające to, że zabierze graczy wprost do Przełęczy Łupkowskiej, która stanowiła kluczowy element w walce o Karpaty. Wycieczka na polskie ziemie i walka carską armią na froncie wschodnim czeka nas jednak dopiero w drugim DLC do Battlefield 1, zatytułowanym In The Name Of The Tsar.

Na razie zaś oczekujemy na pierwszy płatny dodatek pod tytułem Nie przejdą, który zostanie udostępniony już 28 marca 2017 roku. Do jego największych atrakcji będzie należało uzupełnienie jednego z największych braków podstawowej wersji gry: dodanie francuskiej armii.

Oto oficjalny zwiastun dodatku:

Oprócz Francuzów DLC doda także tryb Linia Frontu, nowe mapy (Wzgórza Verdun, Fort de Vaux, Soissons i Przełamanie), pojazdy (Stalowego Behemota i działo samobieżne St. Chamond), operacje Kowadło diabła i Za rzeką Marną, a także nowe rodzaje broni, rangi i znajdźki.

Po Nie przejdą i In The Name Of The Tsar czekają nas jeszcze dwa dodatki do gry. Turning Tides skupi się na walce na wodno-lądowej, zaś Apocalypse ma ukazać najokropniejsze bitwy I wojny światowej.

Tymczasem jeśli jeszcze nie przekonaliście się do Battlefield 1, nadarza się ku temu najlepsza okazja. Electronic Arts organizuje bowiem darmowy weekend ze swoją produkcją. Od 3 do 5 marca 2017 roku pecetowi gracze będą mogli przez 10 godzin przetestować grę w 4 trybach multiplayer. Posiadacze Xboksa One (oraz abonamentu Xbox Live Gold) będą zaś mieli w tym czasie dostęp do pełnej zawartości gry.

Na które DLC do Battlefielda 1 czekasz najbardziej?

Jakub Gańko
Tagi: Gry