Pogoda
26.10.2018 12:00

Dolph Lundgren wystąpił w reklamie Volvo. Lepszy od Jeana-Cloude'a Van Damme'a?

Volvo kilka lat temu zrobiło prawdziwą hitową reklamę - wystąpił w niej Jean-Cloude Van Damme, który robił szpagat między tirami. Tym razem zatrudnili do roli inną gwiazdę lat 80., Dolpha Lundgrena.

Dolph Lundgren
foto: kadr z wideo

Volvo umie w reklamy - tak możemy wnioskować po kilku filmikach, które firma wyprodukowała na przestrzeni ostatnich lat. Ostatnio sporą popularność zdobyła seria wideo ze Zlatanem Ibrahimoviciem, szwedzkim piłkarzem, które marka samochodowa przygotowała z okazji Euro 2016 i odejścia Zlatana z reprezentacji narodowej.

Jednak prawdziwym hitem było wideo przygotowane w 2014 roku. Głównym bohaterem był Jean-Claude Van Damme, który ze stoickim spokojem robił szpagat między dwoma jadącymi tirami. Filmik na Youtubie zdobył ponad 80 milionów wyświetleń, co powoduje, że jest jedną z najczęściej oglądanych reklam online. Drobne przypomnienie tego marketingowego majstersztyku:

Dolph Lundgren jak Jean-Cloude Van Damme

Firma postanowiła zatrudnić kolejną gwiazdę filmów akcji lat 80. - tym razem zaszczyt ten przypadł Dolphowi Lundgrenowi, szwedzkiemu aktorowi, znanemu z takich filmów jak "Rocky IV", "Punisher", "Niezniszczalni" czy "Władcy wszechświata". Mężczyzna występuje w roli ostrego sierżanta, który zajmuje się "pompowaniem" koparek. Wielkie maszyny dzielnie wykonują przysiady i podciągnięcia, tak jak im Lundgren rozkazuje. W tle gra utwór "Pump It Up The Jam" zespołu Technotronic. Zobaczcie sami:

Dolph Lundgren w Aquamanie

Szwedzkiego aktora będziemy mogli zobaczyć w "Aquamanie". Lundgren wcieli się w króla Nerusa, władcę ludności Xebel i ojca Mery (Amber Heard). Premiera nowego filmu DC odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Jean Claude Van Damme