Dom rodzinny Hitlera stanie się komisariatem. Pułapka na pielgrzymki neonazistów

21.11.2019 13:22
Dom rodzinny Hitlera stanie się komisariatem. Pułapka na pielgrzymki neonazistów Fot. Anton-kurt, CC BY-SA 3.0 AT

Austriacki rząd zadecydował o utworzeniu posterunku policji w domu, w którym urodził się Adolf Hitler. Perspektywa spotkania z funkcjonariuszami ma zniechęcać neonazistów do „pielgrzymek” do miejsca narodzin jednego z największych zbrodniarzy wojennych w dziejach.

Adolf Hitler urodził się w domu w miejscowości Braunau am Inn, znajdującym się w pobliżu granicy z Niemcami. Dom, w którym przyszedł na świat, podobnie jak bunkier w którym popełnił samobójstwo, co popularne miejsce podróży dla osób sympatyzujących z nazistowskimi poglądami.

Berlin ukrył schron, żeby go odnaleźć, trzeba mieć odpowiednią wiedzę – nad nim znajduje się trawnik pomiędzy zwykłymi blokami mieszkalnymi. Austria także chce uniemożliwić przekształcenia domu w Braunau am Inn w miejsce pielgrzymek.

Przeczytaj także

Tamtejszy rząd dokonał przymusowego wykupu budynku, a następnie zaprosił architektów z całej Europy do przeprojektowania budynku do nowej roli.

Dom rodzinny Hitlera stanie się posterunkiem policji

Austria obawia się, że budynek w którym urodził się Adolf Hitler stał się znaczącym obiektem dla neonazistów. Żeby temu zapobiec, przygotowano sprytny plan.

Wolfgang Peschorn, minister spraw wewnętrznych Austrii, ogłosił oficjalnie, że w budynku powstanie posterunek policji.

Neonaziści staną więc przed ciekawym wyborem: albo wyrzekną się ważnego dla swoich przekonań miejsca, albo pojawią się na miejscu tylko po to, żeby wpaść w ręce policji.

Zobacz także: Kanadyjski koncert polskiej kapeli odwołany po oskarżeniach o neonazizm 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.