Finalista "Top Model" z poważnymi oskarżeniami. Internet grzmi: "To przestępca seksualny"

24.11.2020 11:12
DOMINIC D'ANGELICA Fot. VIPHOTO/East News

Dominic D'Angelica, finalista 9. edycji "Top Model", miał przed laty dopuścić się przestępstwa na tle seksualnym. Jak donoszą media i internauci, którzy dotarli do licznych materiałów na ten temat, uczestnik programu miał zostać skazany za seks z nieletnią.

Dominic D'Angelica to uczestnik 9. edycji "Top Model", popularnego programu TVN, w którym młodzi ludzie próbują swoich sił w modelingu. Uczestnik amerykańskiego pochodzenia znalazł się w finałowej trójce i już w najbliższą środę ma walczyć o tytuł polskiego top modela. Nie wiadomo jednak, czy do tego dojdzie. Na dwa dni przed emisją wielkiego finału, internet obiegła wieść o rzekomym wyroku skazującym przed laty Dominic D'Angelicę za seks z nieletnią.

"Top Model 9": Dominic D'Angelica oskarżany o przestępstwo seksualne

Sprawa wypłynęła na Instagramie, kiedy pod jednym z postów na temat programu "Top Model" pojawił się komentarz dotyczący rzekomej kryminalnej przeszłości Dominica D'Angelici. Organizacja Operation Care z hrabstwa Amador w Kalifornii, zajmująca się ofiarami przemocy domowej i przestępstw na tle seksualnym, napisała:

Piszę w imieniu ofiary napaści seksualnej. Jej sprawca jest skazanym przestępcą seksualnym. Dominic D'Angelica. Czy Wasza firma sprawdza w jakikolwiek sposób przeszłość swoich "talentów"? Możecie powiedzieć mi, dlaczego wspieracie karierę tego przestępcy seksualnego?

Organizacja Operation Care

Komentarz zapoczątkował lawinę postów i wpisów, w których internauci prezentują rzekome dowody winy uczestnika "Top Model". Wśród oskarżeń pod adresem D'Angelici pojawiają się wycinki z gazet oraz screeny z portali policyjnych i sądowych.

Według informacji prezentowanych przez internautów, Dominic D'Angelica miał zostać skazany w 2011 roku za przestępstwo seksualne w postaci seksu z nieletnią poniżej 16. roku życia. Prezentowane źródła podają, że wyrokiem miało być 60 dni pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, a sam skazany miał zostać wpisany na listę amerykańskich przestępców seksualnych. W 2014 roku Dominic D'Angelica rzekomo naruszył warunki zawierzenia wyroku i miał zostać ponownie aresztowany i skazany za napaść. Póki co krążące w sieci screeny i informacje nie zostały w żaden sposób zweryfikowane.

Polecamy

Organizacja wspierająca ofiary przemocy oskarża TVN

Wzburzeni internauci domagają się reakcji ze strony TVN-u oraz natychmiastowego usunięcia Dominica D'Angelici z programu "Top model". Stację atakuje także Operation Care. Na instagramie pojawił się screen rzekomej konwersacji, w której brała udział kalifornijska organizacja.

Operation Care miała napisać, że informowała TVN o przeszłości uczestnika "Top Model" już w sierpniu 2020.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy TVN. W odpowiedzi otrzymaliśmy informację, iż stacja zdecydowała się na usunięcie Dominica D'Angelici z finału "Top Model". Przekazane nam 24 listopada 2020 oświadczenie możecie przeczytać w poniższym artykule.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.