Donald Trump i Melania Trump mają koronawirusa. Pandemia dotarła do Białego Domu

02.10.2020 07:42
Donald Trump i Melania Trump mają koronawirusa. Pandemia dotarła do Białego Domu Fot. ANDREW CABALLERO-REYNOLDS/AFP/East News

Donald Trump i jego żona Melania Trump zarażeni koronawirusem. Prawdopodobnie zakazili się podczas spotkania z jedną z doradczyń prezydenta USA.

Pandemia koronawirusa może dotrzeć wszędzie. Nawet do Białego Domu. Donald Trump - obecny prezydent Stanów Zjednoczonych potwierdził, że wraz z żoną Melanią Trump zostali zakażeni COVID-19. Do zarażenia doszło z powodu kontaktu z jedną z doradczyń polityka, która również ma koronawirusa.

Donald I Melania Trump mają koronawirusa

Jeszcze kilka miesięcy temu Donald Trump podważał dane na temat koronawirusa publikowane przez WHO. Brał też w wątpliwość testy na COVID-19. Radził też chorym... pić wybielacz, by zabić cząsteczki infekujące.

Przeczytaj także

Teraz sam został poddany testom na COVID-19 i co gorsza, okazały się pozytywne. Początkowo istniały jedynie podejrzenia, że Trump i jego żona są chorzy. Wszystko dlatego, że spotkali się z Hope Hicks - jedną z czołowych doradczyń prezydenta, która poleciała wraz z nim do Ohio, gdzie odbyła się debata z przeciwnikiem prezydenta, Joe Bidenem. Byli też razem na wiecu wyborczym w Minessocie. Trump poinformował o  domysłach za pośrednictwem Twittera.

Hope Hicks,która pracowała bez nawet najmniejszej przerwy, została zdiagnozowana pozytywnie na obecność COVID-19. Straszne! Pierwsza Dama i ja czekamy na wyniki naszych badań. W międzyczasie będziemy przechodzić kwarantannę!

Kilka godzin później otrzymał już wyniki testu na koronawirusa. Zarówno on, jak i jego żona Melania zostali zarażeni COVID-19 i teraz muszą odbyć dwutygodniową kwarantannę.

Dziś wieczorem Pierwsza Dama i ja otrzymaliśmy pozytywne wyniki badań na COVID-19. Natychmiast zaczniemy kwarantannę i proces leczenia. Przejdziemy przez to RAZEM!

Według agencji Reuters, wszystkie osoby przebywające na terenie Białego Domu są regularnie poddawane testom na koronawirusa. Jednak administracja jakiś czas temu przestała przestrzegać takich procedur jak regularne mierzenie temperatury ciała wszystkim osobom wchodzącym do budynku. Poza tym nie pilnuje się, by osoby, które nie zdążyły odbyć testu, nie spotykały się z przebadanymi wizytatorami.

Przeczytaj także

W oficjalnym oświadczeniu zapewniono, że prezydent Trump podchodzi do sprawy bardzo poważnie. Zdrowie i bezpieczeństwo jego, jego współpracowników i wszystkich Amerykanów są dla niego sprawą najwyższej rangi. W USA koronawirusem zaraziło się już ponad 7,5 miliona mieszkańców. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 212 tysięcy chorych obywateli.

Przeczytaj także

Zobacz też: Studenci w USA wciąż masowo podróżują na wiosenną przerwę, by imprezować [WIDEO]

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.