Pogoda
27.01.2020 13:35

Donald Trump ściągnął logo Sił Kosmicznych ze „Star Treka”

W USA oficjalnie powstał szósty rodzaj sił zbrojnych: U.S. Space Force. Donald Trump 24 stycznia 2020 pokazał oficjalne logo nowej formacji, które fanom „Star Treka” wydaje się być dziwnie znajome.

kapitan Jean-Luc Picard na mostki USS Enterprise D
foto: materiały prasowa Paramount Pictures

Stany Zjednoczone od lat przymierzały się do stworzenia Kosmicznych Sił Zbrojnych. Zielone światło dla nowej formacji dał w końcu Donald Trump.

Kontrowersyjny prezydent USA stwierdził, że przestrzeń kosmiczna będzie już w bliskiej przyszłości decydować o bezpieczeństwie narodowym mocarstwa.

materiały prasowe
materiały prasowe
Przeczytaj także Trump wysyła wojsko na podbój kosmosu

Trump postanowił pochwalić się przyjęciem oficjalnego logo formacji. Po zapoznaniu się z nimi można poczuć się nieco skonfundowanym, jako że grafika jak żywo przypomina znak używany przez Gwiezdną Flotę w „Start Treku”.

Logo Sił Kosmicznych USA skopiowane ze Star Treka?

W sieci szybko pojawiły się publikacje pozwalające zobaczyć, jak bardzo podobne są loga U.S. Space Force i Gwiezdnej Floty.

Fani „Star Treka” poczuli się urażeni, gdyż seriale i filmy miały wydźwięk pacyfistyczny i nakłaniały do tolerancji i rozwiązywania sporów dialogiem, a nie walką. Do starć toczonych przez U.S. Space Force jeszcze co prawda daleka (chyba, że tajemnicze misje wahadłowca X-37B są bardziej zaawansowane, niż możemy przypuszczać), jednak wykorzystanie pokojowej stylistyki do identyfikacji sił zbrojnych zostało odebrane jako niestosowne.

Do dyskusji włączyli się wojskowi, którzy pokazali prawdziwą historię i inspiracje stojące za stworzeniem znaku rozpoznawczego U.S. Space Force

Specjaliści podkreślili, że symbol „delta” używany jest przez siły powietrzne od dziesięcioleci, na logo formacji pojawiała się też Ziemia z symbolicznie przedstawionymi orbitującymi wokół niej obiektami. Upodobnienie do znaku Gwiezdnej Floty wynika z przyjęcia okrągłego kształtu logo, tak by współgrało ono z odznakami poszczególnych misji kosmicznych noszonymi przez astronautów.

Zobacz także: Donald Trump wykorzystał "We Will Rock You" bez zgody Queen. Jakie będą tego konsekwencje? 

Podobieństwo jest: