Pogoda
09.04.2020 09:49

Donald Trump ułaskawi Joe Exotica? Prezydent USA "przyjrzy się sprawie"

Niektórzy ludzie nie mają dobrego wyczucia czasu i zadają dziwne pytania w nieodpowiednim czasie. Taka sytuacja przydarzyła się niedawno prezydentowi Trumpowi.

Donald Trump ułaskawi Joe Exotica? Prezydent USA "przyjrzy się sprawie"
foto: MANDEL NGAN/AFP/East News

Ten niedawno uczestniczył w konferencji prasowej dot. walki Amerykanów z koronawirusem. Kraj jest obecnie w najgorszej sytuacji na świecie, mając ponad 300 tysięcy zakażonych i kilka tysięcy zmarłych z powodu COVID-19. Sytuacja w USA jest więc bardzo poważna, więc większość spotkania Trumpa z dziennikarzami była faktycznie poświęcona działalności rządu przeciwko epidemii. 

Trump ułaskawi Joe Exotica?

Jednak na sali był obecny jeden dziennikarz, który miał pytanie kompletnie wyciągnięte z kosmosu. Reporter spytał bowiem prezydenta Donalda Trumpa, czy ten jest zaznajomiony z sytuacją Joe Exotica i czy byłby w stanie uniewinnić właściciela zoo znanego z serialu dokumentalnego "Król Tygrysów" Netfliksa.

Donald Trump
Donald Trump
Przeczytaj także Donald Trump krytykuje Oscary, "Parasite" i Brada Pitta: "ten mały mądrala"

Co ciekawe, niezbyt znany ze swojego taktu Trump przyznał, że nie widział produkcji i słusznie zauważył:

"

To brzmi jakby pan był po jego stronie. Pan mu wierzy? Czy pan sugeruje zastosowanie ułaskawienia? Jako reporter nie może pan tego zrobić. "

Po czym żartobliwie zapytał innego reportera, co sądzi na ten temat. Po chwili poprosił o kolejne pytanie i dodał, że przyjrzy się sprawie kiedy indziej. Jak nietrudno się domyślić, dziennikarz zadający pytanie o Joe Exotica został mocno skrytykowany za "zadawanie durnych pytań w czasach, gdy ludzie umierają i zmagamy się z pandemią".

"

Wyobraź sobie, że pracujesz w Nowym Jorku i w tym momencie pytasz prezydenta o Króla Tygrysów. Jakimś cudem New York Post Murdocha zdołał osiągnąć jeszcze niższy poziom, niż FOX News. "

"

Wyobraź sobie, że masz szansę zapytać się prezydenta o jego wstrętną odpowiedź na największy kryzys zdrowotny w ostatnim wieku, ale potem stwierdzasz, że "ee tam, zapytam się go o tego gościa od tygrysów z Netfliksa". "

"

Media są już tak uzależnione od sensacji, że dziennikarz właśnie się zapytał Trumpa na konferencji ws. koronawirusa, czy posłucha się swojego syna i ułaskawi Joe Exotica za domniemane wynajęcie płatnego zabójcy. Mamy połamany rząd i połamane media. "

"Król Tygrysów" zadebiutował na Netfliksie 20 marca 2020 roku.

Orlando Bloom
Orlando Bloom
Przeczytaj także Orlando Bloom zagra Joe Exotica w filmie biograficznym o Królu Tygrysów?
Tagi: Newsy