Pogoda
11.01.2017 11:00

Dostał mandat za pozostawienie auta z włączonym silnikiem na podjeździe

24-latek z Michigan został ukarany mandatem karnym o wysokości ponad 500 zł za to, że zostawił włączony silnik w swoim pojeździe.

Dostał mandat za pozostawienie auta z włączonym silnikiem na podjeździe
foto: materiały prasowe

Niejaki Nick Taylor postąpił tak, jak wiele innych osób w podobnych okolicznościach. Przy temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza podszedł do swojego pojazdu zaparkowanego na podjeździe, wsiadł do niego, odpalił i wrócił z powrotem do domu, czekając aż ten się rozgrzeje. Następnie powrócił do samochodu i ku jego zdziwieniu znalazł mandat za szybą, opiewający na kwotę 128 dolarów za pozostawienie kluczyków w aucie z odpalonym silnikiem, podczas gdy nikogo nie było w pobliżu.

Mężczyzna postanowił skonfrontować się z funkcjonariuszami z Roseville Police Departament, by wyjaśnić sprawę. Oficerowie uznali nałożenie mandatu za jak najbardziej uzasadnione, zważywszy na naruszenie lokalnego prawa, według którego nie wolno pozostawiać samochodu z włączonym silnikiem bez odpowiedniego dozoru ze względu na podwyższone ryzyko jego kradzieży, o czym wspomniał James Berlin, jeden z policjantów z RPD:

"

Zachęcam wszystkich naszych funkcjonariuszy do karania za to przewinienie. Jedyne co potencjalny złodziej musi zrobić, to wskoczyć do auta i dojechać, co często prowadzi do pościgu przy wysokiej prędkości, w czasie trwania której przypadkowi uczestnicy ruchu drogowego są narażeni na spore niebezpieczeństwo. To tym bardziej karygodne po uwzględnieniu tego, jak łatwo można takim sytuacjom zapobiec. Chodzi tutaj o zdrowy rozsądek, a nie tylko postępowanie zgodnie z prawem. Wystarczy mieć trochę wyobraźni, by nie postępować w tak pochopny sposób. "

Zupełnie innego zdania był sam bohater tej historii, który wstawił zdjęcie mandatu na portalu społecznościowym wraz z opisem:

"

Niech wszyscy znajdą chwilę, by podziękować oficerowi dupkowi K. Keary za marnowanie pieniędzy podatnika i wlepienie mi mandatu za rozgrzewanie samochodu na moim cholernym, własnym podjeździe. "

A Wy po czyjej stronie się opowiadacie?

Tagi: Duperele