Down To Hell – polska heavymetalowa gra z muzyką Decapitated

Michał Tomaszkiewicz
10.04.2019 17:53
Down to Hell|undefined Fot. materiały prasowe

Skoro gra ma być piekielnie trudna, to powinna mieć odpowiednią oprawę muzyczną – uznało Red Dev Studio i postanowiło wzbogacić nieustanną agonię o kojące dźwięki heavy metalu. Inspiracją dla grafiki były okładki metalowych albumów.

Down To Hell swoją fabułę zdradza graczom w tytule – to opowieść o schodzeniu do piekła w celu siania tam paniki i zamętu przy akompaniamencie soczystych i brutalnych riffów.

Za muzykę odpowiedzialny jest Decapitated i KORONAL. Nie jest to jeszcze ostatnie słowo twórców – wraz z premierami kolejnych epizodów mamy spodziewać się muzyki nagrywanej przez inne zespoły metalowe.

Down To Hell to gra o heavymetalowym sercu. Zainspirowały ją najlepsze elementy konwencji Metroidvania, ale jest także dwuwymiarową odpowiedzią na oparte na seriach combo systemy walki z takich tytułów, jak Devil May Cry, oraz brutalny poziom trudności gier z gatunku Souslike. Charakter rozgrywki doskonale współgra z ponurą, ale działającą na wyobraźnię oprawą artystyczną, zainspirowaną okładkami albumów metalowych, najmroczniejszym dark fantasy oraz klasycznymi dziełami, takimi jak legendarna manga Berserk.

W Down To Hell mieliśmy okazję zagrać na PGA 2018 – udało nam się dojść do pierwszego bossa, z którym stoczyliśmy kilka zaciętych, ale dość jednostronnych bitew.

Przeczytaj także

Down to Hell – wczesny dostęp na Steam

Heavymetalowa gra Down To Hell zadebiutuje w formie wczesnego dostępu na Steamie 18 kwietnia 2019 roku – nadchodzące święta gracze będą więc mogli spędzić ginąc w drodze do piekła.

W chwili premiery dostępny będzie pierwszy epizod gry – kolejne mają się pojawiać w trzymiesięcznym odstępach. Twórcy obiecują do trzech godzin akcji i walki z trzema bossami – czas spędzany przy grze może się zapewne wydłużyć, jeśli poziom trudności okaże się być nieco zbyt wysokim.

Zobacz także: >> Paranoid – twórcy Agony postraszą traumatyczną przeszłością <<

Down to Hell w Early Access ma kosztować 38 zł. Gra trafi także na Nintendo Switch.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.