Driftujące Lamborghini Diablo

Aleksandra Kopka
27.06.2017 15:27
Driftujące Lamborghini Diablo Fot. kadr z wideo

Lamborghini Diablo jest niespełnionym marzeniem nie jednego fana motoryzacji. Są jednak ludzie, którzy to marzenie urzeczywistnili. Co więcej, tym wyjątkowym samochodem uczą się driftować.

Model Diablo był supersamochodem produkowanym przez włoski koncern motoryzacyjny w latach 1991 - 2000, a liczba wyprodukowanych egzemplarzy opiewała na 2903 sztuki. W 1990 roku Diablo uzyskało tytuł najszybszego samochodu świata osiągając wynik 329 km/, odbierając miejsce na podium Ferrari F40. Wynik Lamborghini został pobity rok później przez inny supersamochód jakim był Bugatti EB100.

Ten wyjątkowy samochód został wprowadzony do sprzedaży 21 stycznia 1990 roku w zastępstwie za Countach, a jego cena wynosiła 240 tysięcy dolarów. Pod maską Diablo znajdował się 5,7 litrowa jednostka V12 generująca moc 492 koni mechanicznych. Tak potężny wynik pozwalał osiągać 100 km/h w czasie 4 sekund.

Obecnie ten samochód uznawany jest za perełkę motoryzacji, a jego zakup można zaliczyć do cudów. Dlatego tym bardziej dziwi fakt, że to właśnie za jego sterami swoje pierwsze kroki w driftingu stawia niedoświadczony kierowca.

W filmiku opublikowanym na YouTube widzimy próby wprowadzenia auta w kontrolowany poślizg na mokrej nawierzchni. Cała akacja ma miejsce na Petrolhead Sping Event podczas prób na specjalnie ustawionym torze. 

Wyczyny kierowcy nie zasługują na miano mistrzowskich, jednak warto włączyć filmik by posłuchać cudownego dźwięku V12 oraz popodziwiać ten rzadko spotykany model Lamborghini. Eventy organizowane przez Petrolhead, Sping Event skupiają auta o wyjątkowym wyglądzie i charakterystyce pracy silnika. Spotkacie tutaj kilka nieźle wypasionych Lamborghini, Ferrari czy mocno doinwestowane Audi.

Na 1/4 mili zobaczycie zmagania samochodów seryjnie sportowych oraz tych po chiptuningu, a specjalnie nawodniona nawierzchnia pozwoli spróbować swoich sił w driftingu.Więcej informacji o eventach znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora.

 

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.