Pogoda
08.09.2017 14:19

Droga do bezpieczeństwa

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Łódź daje możliwość jazdy w kontrolowanych, bezpiecznych warunkach kierowcom samochodów osobowych i motocykli. 

Droga do bezpieczeństwa
foto: materiały prasowe

Ośrodek składa się z 1,5 km toru o szerokości od 8 do 12 metrów, dwóch płyt poślizgowych, budynku z salą konferencyjną i kawiarnią. Tor Łódź doskonale nadaje się również jako miejsce idealne do organizacji wszelkiego rodzaju spotkań i imprez zarówno dla osób prywatnych, jak i całych firm.  

Tor Łódź3

Wszystkich wielbicieli motoryzacji Tor Łódź zachęca do wzięcia udziału w profesjonalnych szkoleniach samochodowych i motocyklowych. Akademia Jazdy Tor Łódź zatrudnia licencjonowanych Instruktorów doskonalenia techniki jazdy, z doświadczeniem i ogromną wiedzą wywodzącą się z wieloletniej praktyki. Oferta obejmuje szereg szkoleń o różnych stopniach trudności, skierowanych do osób, które chciałyby podnieść poziom swoich umiejętności teoretycznych i praktycznych za kierownicą auta lub motocykla.

W trakcie szkolenia Safe Driver uczestnicy odbywają ćwiczenia praktyczne na płytach poślizgowych oraz poznają potencjalne zagrożenia występujące na drogach. Na szkoleniach w kontrolowanych warunkach kierowcy doświadczają poślizgów i poznają jakie są ich przyczyny. Instruktorzy szczegółowo tłumaczą jak działają nowoczesne systemy bezpieczeństwa w samochodach i jak prawidłowo z nich korzystać.

Tor Łódź 1

Kurs Safe Driver skierowany jest do wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B, którzy chcą poprawić swoje umiejętności za kierownicą. Program szkolenia Safe Driver zawiera szeroki zakres zagadnień, m. in.: 

  • Przygotowanie do jazdy
  • Prawidłowa pozycja za kierownicą i prawidłowe operowanie kołem kierownicy, ocena umiejętności kierowcy
  • Hamowanie awaryjne z systemem ABS
  • Hamowanie awaryjne  system ABS w zakręcie
  • Hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody z systemem ABS i ESP
  • Poślizg – rodzaje poślizgów i ich przyczyny
  • Jazda w zakrętach – optymalizacja toru jazdy

Nagroda w konkursie to profesjonalny kurs doskonalenia techniki jazdy Safe Driver na Torze Łódź o wartości 600 złotych. Aby ją wygrać, weź udział w konkursie na antenie Antyradia. Słuchaj codziennie programu Odjechani po godzinie 15:00 i odpowiedz jako pierwszy na pytanie motoryzacyjne.

Więcej informacji dotyczących szkoleń dostępnych w Akademii Jazdy Tor Łódź, znajdziecie na stronie: http://www.tor-lodz.pl/szkolenia/akademia-jazdy-tor-lodz