Drugi zwiastun Opla GT – premiera w Genewie 2016

22.01.2016 18:57
Drugi zwiastun Opla GT – premiera w Genewie 2016 Fot. materiały prasowe

Opel bardzo ostrożnie dozuje każde kolejne informacje dotyczące jego najnowszego sportowego roadstera – GT. Buduje w ten sposób napięcie. Pytanie czy skutecznie…

Niemiecki producent samochodów chce w ten sposób stopniowo podsycać atmosferę wokół premiery swojego auta, które zadebiutuje na targach motoryzacyjnych w Genewie. Dokładnie 19 stycznia 2016 roku, Opel pokazał pierwszy zwiastun nowego modelu:

Jego kontynuacją jest nieco mniej tajemniczy klip, który może dać już nam pewien zamysł jak ten pojazd może wyglądać:

Protoplasta Opla GT o tej samej nazwie produkowany był od 1968 do 1973 roku. W XXI wieku wskrzeszono ten samochód, ale nie ma co się oszukiwać – Niemcy poszli na łatwiznę i subtelnie przeprojektowali Pontacia Solstice i Saturna Sky, będącego tak naprawdę następcą Speedstera opartego na Lotusie Elise. Auto wytwarzane było zaledwie przez 2 lata, od 2007 do 2009 roku, w Wilmington w USA.

Niewielkich rozmiarów pojazd – mierzący 4,09 m długości, 1,81 m szerokości, 1,28 wysokości przy rozstawie osi 2,41 m – ważył w przedziale 1325-1406 kg. Napędzany był 2-litrowym silnikiem o mocy 260 KM. Jaki zatem ma być jego następca?

Niestety wciąż jest to owiane tajemnicą. Wiadomo tylko tyle, że techniczne auto ma bazować na Astrze V. Można się więc spodziewać ogromnej poprawy pod względem jakości wykonania. Stylistycznie zaś GT ma czerpać inspirację z konceptu o nazwie Monza.

Jednak o tym, czy ten samochód pozostanie konceptem, czy trafi do seryjnej produkcji, zadecyduje to, jak zostanie przyjęty na targach motoryzacyjnych w Genewie. Jego ewentualne wdrożenie do produkcji mogłoby nastąpić w 2018 roku.

A Wy z niecierpliwością wyczekujecie na ten samochód, czy może jesteście już zgorszeni szumem, które Opel robi wokół tego modelu?

Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.