Pogoda
29.08.2016 13:59

Duke Nukem 3D powróci po 20 latach

Kończy się odliczanie do 20-lecia premiery Duke Nukem 3D – gry FPP, która szturmem zdobyła serca i stacje dyskietek graczy. Wszystko wskazuje na to, że z okazji rocznicy powstała specjalna, odświeżona edycja hitu.

Duke Nukem 3D powróci po 20 latach
foto: materiały prasowe

Do internetu wyciekły nawet zrzuty ekranu z mającej mieć premierę 2 września 2016 roku gry. Wynika z nich, że nowe przygody Księcia nosić mają nazwę Duke Nukem 3D: World Tour.

Tytuł ma zachować swój charakterystyczny styl graficzny, widoczne na ekranie piksele mają jednak zauraczać, a nie razić – od strony wizualnej można liczyć na małe poprawki. Duke Nukem 3D nie został jednak w całości przeniesiony do trójwymiaru – postaci przeciwników to w dalszym ciągu dwuwymiarowe animacje.

Nowa i stara zarazem odsłona przygód kultowego bohatera ma być swego rodzaju remiksem, łączącym znane i lubiane elementy z oryginału z „dużą ilością” nowości. Być może, zgodnie z członem dodanym do tytułu, pojawią się nowe epizody, w których Książę będzie ratował przed obcymi piękności z różnych krajów.

foto: materiały prasowe

Pojawiły się także sugestie, że dostępna będzie opcja gry przez internet w trybie współpracy lub w klasycznym deathmatchu.

Odliczanie na oficjalnej stronie gry to nie jedyna wskazówka zdradzająca szykowanie gratki dla fanów Duke Nukem – pod koniec sierpnia 2016 roku pojawił się całkiem aktywny profil na Twitterze.

Bezpośrednim konkurentem – który na dodatek ostatecznie wyszedł zwycięsko ze starcia – Duke Nukem 3D był bardziej zaawansowany technologicznie (świat w pełni 3D) Quake, stworzony przez id Software.

Ironią losu jest fakt, że jako twórcy Duke Nukem 3D: World Tour wskazywane jest studio Nerve Software, założone przez byłego pracownika id. NS ma na swoim koncie między innymi Call of Duty: Advanced Warfare, Call of Duty: Black Ops 3 oraz remake Doom 2 na konsolę Xbox.

Zamierzacie zagrać od razu czy czekać na święta?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry