Pogoda
19.04.2019 14:56

Duże zmiany na Instagramie - użytkownicy nie będą zadowoleni

Instagram testuje nowe funkcjonalności w aplikacji. Z postów może zniknąć liczba lajków.

instagram
foto: Pixabay/CC0

Instagram zastanawia się nad ukryciem spod postów liczby lajków - użytkownicy nie będą widzieli już ile serduszek zebrali influencerzy. Według programistki Jane Wong, funkcja pojawi się niedługo, i zostanie wprowadzona po to, żeby użytkownicy Instagrama skupili się na udostępnianych treściach, a nie na tym, jak popularne są. Jedynie osoba, która opublikowała post będzie widziała informacje, ile osób go polubiło.

Instagram usunie z postów liczbę lajków?

Spekulacje na temat usunięcia spod postów liczby lajków pojawiły się po opublikowaniu przez Instagrama zrzutów ekranu, na którym jest ona niewidoczna. Podobna funkcjonalność już na Instagramie jest - do tej pory działała jednak tylko przy filmach udostępnianych na platformie. Jeśli zaś chodzi o zdjęcia, nie ma jeszcze planów co do wprowadzenia tej funkcji. Rzecznik prasowy platformy mówi:

"

Nie wprowadzamy jeszcze tej funkcjonalności przy zdjęciach, ale cały czas szukamy sposobów, aby zmniejszyć presję zbierania lajków, która ciąży obecnie na użytkownikach Instagrama. "

Zniknięcie liczby lajków spod postów może być sporym problemem dla sporej części użytkowników platformy - na przykład influencerek. Dla niektórych z nich, Instagram nie jest tylko aplikacją, a sensem życia.

Będzie to kolejna funkcja, która ma ułatwić kontrolowanie korzystania z Instagrama. Wcześniej w 2019 roku platforma umożliwiła użytkownikom dostęp do informacji, jak dużo czasu w niej spędzają. Instagram zapewnia też, że dba o zdrowie psychiczne użytkowników - w Stanach działa funkcja, która ma znacznie ograniczyć znęcanie się za pomocą aplikacji, czyli tak zwany cyber bullying.

Instagram, Facebook - kolejne funkcje w fazie testów

Nie wiadomo, czy eksperyment ze zniknięciem lajków finalnie zagości w oprogramowaniu. Facebook cały czas testuje nowe funkcjonalności zarówno w swojej aplikacji, jak i w należących do siebie Instagramie i WhatsAppie. Ostatnio, programiści znaleźli w WhatsAppie kod mającego pojawić się niedługo trybu ciemnego.

Marcin Czajkowski
Tagi: Technologia Mobile