Pogoda
12.07.2018 17:04

Dwóch Polaków stworzyło laser, który służy do nacinania kiełbasy na grilla

Waldemar Cieślak i Grzegorz Wojdak zarejestrowali w urzędzie patentowym... nacinaną laserem kiełbasę, a sam wynalazek zyskał zainteresowanie wśród firm z branży gastronomicznej.

Kiełbasa z grilla
foto: Shutterstock.com

Panowie Cieślak i Wojdak wpadli na ten pomysł podczas wspólnego grillowania. Mężczyźni byli zajęci nacinaniem kiełbasek, które potem miały znaleźć się na ruszcie. Jednak zamiast noży, do pracy użyli lasera. Zrobili to w ramach zabawy, ale po chwili stwierdzili, że laserowe nacinanie kiełbasek na grilla może okazać się być sprytnym pomysłem na biznes.

Panowie opowiedzieli w wywiadzie dla portalu MamBiznes.pl, że wieczór grilla oraz następujący po nim poranek spędzili pod znakiem nacinanej laserowo kiełbasy. Waldemar Cieślak zdradził również, że pozytywną opinię na temat tego pomysłu wydała żona Grzegorza Wojdaka, co dla panów było swojego rodzaju „zielonym światłem”:

"

Cały poranek upłynął pod znakiem Kiełbasy Nacinanej, nawet żona Grześka wyraziła pozytywną opinię, co dodało nam wiary w pomysł. Wiadomo, nie ma to jak zdanie kobiety. "

Polacy tworzą nacinaną laserowo kiełbasę

Pomysł okazał się być dość dobry. Panowie pracowali nad nim kilka miesięcy, dopóki nie uznali, że projekt jest wystarczająco dobry. Wykorzystując doświadczenie z prowadzenia własnych firm, mężczyźni uzyskali patent na ten projekt, który na razie promowany jest tym wideo:

Twórcy pomysłu otrzymali także zgodę na objęcie patentem nacinanej kiełbasy na terenie całej Unii Europejskiej. Działa on już od 1 stycznia 2017 roku. Na swoim koncie twórcy Kiełbasy Nacinanej mają już nawet pierwsze sukcesy, ponieważ ich pomysł przyciągnął już pierwszych klientów, którymi są firmy wędliniarskie zainteresowanie wynalazkiem Cieślaka i Wojdaka. A wy skorzystalibyście z laserowo nacinanej kiełbasy?

  ZOBACZ TEŻ: Najodważniejsze sceny seksu w filmach.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele