Pogoda
10.06.2019 13:44

Dying Light 2 na E3. Nowe szczegóły o kontynuacji polskiego hitu

Rok 2020 będzie w przyszłości wspominany przez graczy z łzami wzruszenia w oczach. Polacy zapowiedzieli dwie arcyważne premiery – CD Projekt RED przedstawi Cyberpunka 2077, a Techland zaprezentuje Dying Light 2.

Dying Light 2
foto: materiały prasowe

Techland pozostaje nieco w cieniu CD Projekt RED, a to właśnie wrocławskie wydawnictwo jest prekursorem zmiany działalności z prostego wydawania i sprzedawania gier na tworzenie swoich własnych tytułów. Robiło to, zanim CDPR zaczęło nawet myśleć o wydaniu pierwszego Wiedźmina.

Początki Techlandu jako twórcy gier to między innymi Chrome, Xpand Rally czy Call of Juarez. Największe hity studia to gry pokazujące światy spustoszone przez zombie.

Dying Light i inne tytuły okazały się być tak wielkim międzynarodowym sukcesem, że założyciel Techlandu na liście najbogatszych Polaków deklasuje wręcz osoby związane z CD Projekt RED.

Wiedźmin Geralt
Wiedźmin Geralt
Przeczytaj także Twórcy CD Projekt i Techlandu na liście najbogatszych Polaków. Kto ma więcej?

No koncie wrocławskiego wydawnictwa mogą pokazać się kolejne miliardy dzięki Dying Light 2, kontynuacji hitu, który rozmachem i wpływem wyborów gracza na świat przedstawiony ma rywalizować nawet z Wiedźminem 3.

Dying Light 2 – nowy zwiastun i data premiery

Gdy usłyszeliśmy pierwsze informacje dotyczące Dying Light 2, w tym zapewnienia o tym, że każda z decyzji gracza wpływać będzie na rozwój świata gry, z miejsca zaczęliśmy nazywać grę żartobliwie (ale i pieszczotliwie) „Dzikim Zgonem”.

Zobacz także: Dying Light 2 - polska gra o zombie z prawdziwym rozmachem 

Postaci niezależne przedstawione w Dying Light 2 mają zmieniać swój stosunek do gracza w zależności od tego, jaką ścieżką kroczy. Nie tylko dylematy moralne odbijać się będą na przyszłości Miasta, jako że od działań bohatera ma zależeć dosłownie przyszłość resztek ludzkości i to, czy będzie miała ona szanse przetrwać.

"

Nowy zwiastun Dying Light 2 to pierwsze spotkanie z Aidenem Caldwellem – głównym bohaterem gry, zarażonym ocaleńcem. Niezwykłe umiejętności parkouru i bezwzględność w walce o przetrwanie czynią go świetnie przystosowanym do warunków ginącego miasta. Decyzje, które gracz będzie podejmował za pośrednictwem Aidena, będą nieustannie kształtować otaczający go świat. "

Akcja Dying Light 2 będzie rozgrywać się 15 lat po wydarzeniach pokazanych w pierwszej części gry. Główny bohater, sam będąc zainfekowanym, zadaje rudne i niewygodne dla wielu pytania. Czy wystarczy, że ludzkość przetrwa, czy jest też coś ważniejszego, na przykład zachowanie człowieczeństwa?

Podobne wątki porusza Frostpunk, znakomita gra 11 bit studios. Polacy swoimi tytułami coraz śmielej pokazują, że gry to nie tylko bezmyślna rozrywka, lecz także znakomite medium do pokazywania dojrzałych opowieści, poruszających ważne i przejmujące tematy.

Zobacz także: Frostpunk – apokaliptyczna fabryka zimnych drani [RECENZJA] 

Techland pochwalił się podczas targów E3, że za skomponowanie oprawy muzycznej Dying Light 2 odpowiada znany i ceniony w branży kompozytor.

"

Wraz z nowym zwiastunem Dying Light 2 ujawniono między innymi to, że za ścieżkę dźwiękową gry odpowiada uznany kompozytor Olivier Deriviere (znany z takich gier jak: A Plague Tale – Innocence, Vampyr, Remember Me, Assassin’s Creed IV: Black Flag – Freedom Cry). Deriviere, którego kompozycje można usłyszeć w najnowszym zwiastunie oraz prezentacji na E3, kontynuuje pracę nad oprawą muzyczną całego projektu. "

Dokładna data premiery Dying Light 2 nie została jeszcze podana. Techland potwierdził tylko, że tytuł pokaże się na wiosnę 2020 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC. CD Projekt RED pokaże Cyberpunka 2077 16 kwietnia 2020 roku. Jedną z gwiazd w grze będzie Keanu Reeves.

Zobacz także: Cyberpunk 2077 - Keanu Reeves zagra jednego z bohaterów

Z kim wolelibyście walczyć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry