Pogoda
21.01.2020 12:00

Dying Light 2 opóźnione bezterminowo

Już byliśmy o ogródku, już witaliśmy się Cyberpunkiem 2077 i Dying Light 2 na wiosnę 2020 roku, gdy polskie studia krótkimi komunikatami uczyniły wielkie pustki w naszych sercach. Premiery superprzebojów zostały przełożone i czekanie trzeba zaczynać od nowa.

Dying Light 2
foto: materiały prasowe Techlandu

Dying Light 2 tworzony przez Techland znajduje się nieco w cieniu superprodukcji CD Projekt RED, gra ma jednak potencjał do stania się co najmniej tak samo dużym hitem na świecie.

Założenia przyświecające twórcom są do pewnego momentu identyczne: gracz ma mieć dużą swobodę w wybieraniu ścieżki, jaką przejdą fabułę, a świat przedstawiony ma reagować na ich decyzje, ukazując ich konsekwencje.

dying light 2
dying light 2
Przeczytaj także Dying Light 2 zachwyca na nowym gameplayu

Dying Light 2 miał trafić do rąk graczy na wiosnę 2020 roku, a więc już za kilka miesięcy. Techland poinformował jednak, że debiut gry został bezterminowo odroczony do momentu, gdy będzie gotowa.

Dying Light 2 opóźnione. Premiera na PlayStation 5 i Xbox series X?

Smutną wiadomość dla graczy przekazał Paweł Marchewka, szef Techlandu.

W komunikacie podano, że opóźnienie wynika z chęci osiągnięcia satysfakcjonującej jakości i spełnienia oczekiwań graczy.

Nowej daty premiery, nawet przybliżonej, nie podano. Techland poinformował tylko, że więcej informacji przekaże w ciągu nadchodzących miesięcy.

Szybko pojawiły się spekulacje, że Dying Light 2 pojawi się w sprzedaży już na konsole nowej generacji, czyli Xbox Series X i PlayStation 5. Sprzęt pojawi się na rynku pod koniec 2020 roku.

Zobacz także: Wyciekła cena i data premiery PlayStation 5. Drogo? 

Na którą grę czekacie bardziej?

Tagi: Gry