Pogoda
21.06.2018 15:02

Dying Light 2 - polska gra o zombie z prawdziwym rozmachem

Nie tylko w grach o wiedźminach i cyberpunkach polskie studia prezentują klasę światową – Technland powoli zdradza coraz więcej informacji o Dying Light 2, które może być Dzikim Gonem w świecie zombie.

Dying Light 2
foto: materiały prasowe

Dla wielu z nas największą premierą targów E3 był Cyberpunk 2077, szykowany przez CD Projekt RED od kilku dobrych lat. Oficjalnie pokazano pierwszy prawdziwy trailer, nieoficjalnie prezentowano pierwszą godzinę rozgrywki, dzięki czemu o wyczekiwanej grze dowiedzieliśmy się całkiem sporo.

Inną polską premierą, która przyciągnęła uwagę wielu światowych mediów, jest tworzony przez Techland Dying Light 2. Nad tytułem pracują sławy odpowiedzialne między innymi za sukces Wiedźmina 3. Reżyserem jest Adrian Ciszewski, nad tytułem pracuje także Chris Avellone, którego dziełami jest między innymi Fallout 2, Fallout: New Vegas i Planescape: Torment.

Dying Light 2 - ambitna walka z zombie

W rezultacie Dying Light 2 ma być tytułem, którego nie da się przejść dwa razy w taki sam sposób – każda decyzja, nawet najmniejsza, wpływa na rozwój fabuły w inny sposób. Rozwój fabuły, jak widać na zapowiedzi, jest bardzo wrażliwy na działanie gracza.

Dying Light 2 stawia przed graczem pytania bardzo podobne do tych, na które trzeba odpowiedzieć grając we Frostpunka – podejmowane akcje mają swoje konsekwencje nie tylko dla prowadzonej postaci, lecz także dla całego przedstawionego świata, przedstawianego jako ostatnie ludzkie miasto na Ziemi. Każde nasze działanie wpływa na to, jaki świat sobie szykujemy sobie na przyszłość.

Obszar rozgrywki ma być czterokrotnie większy od tego znanego z pierwszej części, akcja zaś umiejscowiona 15 lat później. Nie zabraknie charakterystycznego dla gry parkouru, który najwyraźniej jest najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem przemieszczania się po świecie, gdzie w każdym cieniu może kryć się zombie.

Autorzy gry chcą także otworzyć przed graczami zupełnie nowe możliwości – o ile w pierwszej części gry noc był czasem zakazanym, który trzeba było przeczekać w bezpiecznej kryjówce, o tyle w Dying Light 2 będzie można wybrać się na wycieczkę między zombie i mieć nadzieję, że uda się doczekać świtu.

Premiera gry jest przewidziana na 2019 rok.

Jak się Wam podoba Dying Light 2?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry