Dyrektorem kreatywnym Diablo IV jest Polak. Wcześniej stworzył Wiedźmina 3 i pracował nad Cyberpunkiem 2077

06.11.2019 11:59
Dyrektorem kreatywnym Diablo IV jest Polak. Wcześniej stworzył Wiedźmina 3 i pracował nad Cyberpunkiem 2077 Fot. kadr z wideo YouTube/Diablo PL

Diablo IV zapowiada się nad wyraz ciekawie. Uwielbiana przez miliony seria gier otrzyma według deklaracji Sebastiana Stępnia, dyrektora kreatywnego, tyle samo miłości, ile CDPR włożył w Wiedźmina 3: Dziki Gon oraz Cyberpunka 2077.

Właśnie taką wiadomość chcieli usłyszeć wszyscy gracze, którzy spędzili nad grami z serii Diablo wiele pięknych chwil swojego  życia. Blizzard oficjalnie przyznał, że trwają prace nad tytułem, pokazując klimatyczny zwiastun oraz fragment rozgrywki.

Diablo IV ma iść z czasem, postępem i osiągnięciami, oferując graczom historię, jakiej w ramach odwiedzonej wojny dobra ze złem jeszcze nie widzieli.

Przeczytaj także

Gwarantem jakości Diablo IV ma być Sebastian Stępień, który pełni funkcję dyrektora kreatywnego. Polak pracował wcześniej nad Wiedźminem 3, co pozwala mieć nadzieję, że nowa gra Blizzarda będzie tak rozpieszczać graczy, jak robił to właśnie Dziki Gon.

Diablo IV tworzy Sebastian Stępień. Wiedźmin 3 jest między innymi jego dziełem

Wyobrażacie sobie świat Diablo przedstawiony w podobny sposób, jak to miało miejsce w Wiedźminie 3? Pełen życia, postaci skonfliktowanych w wewnętrznej walce między dobrem i złem, obiecującym ciekawe przygody w praktycznie każdym odwiedzanym miejscu? Taki właśnie plan na Diablo IV ma Sebastian Stępięń.

Chcemy przywrócić te bardzo specyficzne odczucia, jakie ma się grając w Diablo, i nie mówimy tu tylko o mrocznej atmosferze. To dla nas bardzo ważne, gdy wpływa na niemal każdą warstwę gry, każdy jej aspekt. Starannie przygotowujemy fabułę. Chcemy, żeby była znacznie bardziej osadzona w rzeczywistości, niż miało to miejsce w Diablo III. Myślimy, że najlepszym sposobem na przekazanie historii jest danie graczowi możliwości odkrywania przeżyć prostych postaci, które spotyka na swojej drodze. Wyobraźcie sobie wioskę, w której każdy ma coś do powiedzenia. W Diablo IV mamy ponad 100 takich osad.

Stępień dodał, że według wizji gracz ma zdobywać wiedzę o świecie właśnie w interakcjach z prostymi ludźmi.

Koncentrujemy się na prostych historiach, nawet w nich znajdują się ślady odwiecznej walki. Nie będzie to historia o wielkich bohaterach, polityce, władcach czy innych często używanych motywach high fantasy. Historię poznamy rozmawiają z ludźmi pokroju Wirta z Diablo I czy Mariusa z Diablo II.

Seria gier Blizzarda cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy. Dzięki GOG można sobie odświeżyć w komfortowych warunkach magię pierwszej części. W polskim sklepie można kupić przytosowane do pracy na współczesnych komputerach Diablo I z dodatkiem Hellfire.

Zobacz także: Diablo dostępne na GOG-u 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.