Dzieci dostały kurczaczki, aby walczyć ze swoim uzależnieniem od internetu

22.11.2019 14:02
kurczaczki|undefined Fot. źródło: East News

Chickenization to program, który ma na celu odciągnąć dzieci od ekranów ich telefonów, komputerów i telewizorów.

Miasto w Indonezji ma nadzieję, że uratuje dzieci przed uzależnieniem od internetu. Czy kurczaczki i drzewa będą w stanie zastąpić im nowości z sieci? Rada miejska w Bandung wierzy, że ich pilotażowy program uratuje potomność przed tysiącami godzin z głowami utkwionymi w smartfonach.

Kurczaczki zamiast internetu

Rada rozdała 2000 kurczaków i 1500 nasion chilli w 10 podstawówkach i 2 gimnazjach, które znajdują się w pobliżu Jakarty.

Przeczytaj także

Burmistrz Oded M. Danial symbolicznie przekazał w połowie listopada pierwszego kurczaka, aby zapoczątkować program. W rozmowie z CNN wyjaśnił, że ma nadzieję, że zwierzęta i rośliny pomogą im spędzać mniej czasu z gadżetami. Jednak na wyniki programu będzie trzeba poczekać.

W Indonezji przeciętny użytkowników internetu spędza przy nim około 8 godzin i 36 minut dziennie. Jest to wynik o dwie godziny wyższy niż średnia światowa. Tak przynajmniej donosi Global Digital Report 2019 stworzony przez platformę Hootsuite i agencję We Are Social.

Dobrze jest zwiększać dyscyplinę u dzieci. Opieka nad drzewami jest lepsza niż zabawa telefonami komórkowymi

- wyjaśnia jedna z matek dzieci, które biorą udział w programie.

W rozmowie z CNN World kilkoro dzieci stwierdziło, że ma nadzieję, że kurczaki dorosną w ich domach i będą z nimi żyły. Jeden z gimnazjalistów stwierdził za to, że chętnie swojego niedługo zje.

Zobacz także: Został twarzą galerii, bo Wykop stwierdził, że tak będzie śmieszniej

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.