Pogoda
22.11.2019 14:02

Dzieci dostały kurczaczki, aby walczyć ze swoim uzależnieniem od internetu

Chickenization to program, który ma na celu odciągnąć dzieci od ekranów ich telefonów, komputerów i telewizorów.

kurczaczki
źródło: East News

Miasto w Indonezji ma nadzieję, że uratuje dzieci przed uzależnieniem od internetu. Czy kurczaczki i drzewa będą w stanie zastąpić im nowości z sieci? Rada miejska w Bandung wierzy, że ich pilotażowy program uratuje potomność przed tysiącami godzin z głowami utkwionymi w smartfonach.

Kurczaczki zamiast internetu

Rada rozdała 2000 kurczaków i 1500 nasion chilli w 10 podstawówkach i 2 gimnazjach, które znajdują się w pobliżu Jakarty.

pornhub
pornhub
Przeczytaj także Z okazji Czarnego Piątku Pornhub da wam dożywotni pass na filmy porno

Burmistrz Oded M. Danial symbolicznie przekazał w połowie listopada pierwszego kurczaka, aby zapoczątkować program. W rozmowie z CNN wyjaśnił, że ma nadzieję, że zwierzęta i rośliny pomogą im spędzać mniej czasu z gadżetami. Jednak na wyniki programu będzie trzeba poczekać.

W Indonezji przeciętny użytkowników internetu spędza przy nim około 8 godzin i 36 minut dziennie. Jest to wynik o dwie godziny wyższy niż średnia światowa. Tak przynajmniej donosi Global Digital Report 2019 stworzony przez platformę Hootsuite i agencję We Are Social.

"

Dobrze jest zwiększać dyscyplinę u dzieci. Opieka nad drzewami jest lepsza niż zabawa telefonami komórkowymi "

- wyjaśnia jedna z matek dzieci, które biorą udział w programie.

W rozmowie z CNN World kilkoro dzieci stwierdziło, że ma nadzieję, że kurczaki dorosną w ich domach i będą z nimi żyły. Jeden z gimnazjalistów stwierdził za to, że chętnie swojego niedługo zje.

Zobacz także: Został twarzą galerii, bo Wykop stwierdził, że tak będzie śmieszniej

Tagi: Internet