Dzieci - mordercy. Najbardziej przerażające zbrodnie nieletnich

24.05.2019 14:07
Dzieci - mordercy. Najbardziej przerażające zbrodnie nieletnich|center Fot. lia

Czy to możliwe, by 6-latek mógł zabić z zimną krwią? Poznajcie najbardziej przerażające historie dzieci, które zabijały.

Morderstwa, bez względu na to, kto je popełnił, zawsze wzbudzają szok, strach i niedowierzanie. Tym bardziej, jeśli okazuje się, że sprawcą jest dziecko. Jak widać na poniższych przykładach, do potwornych zbrodni są zdolni nie tylko dojrzali ludzie, ale i małe dzieci.

Statystki mówią, że w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej dekady aż 209 dzieci zostało skazanych za morderstwo, z czego aż 13 przypadków miało miejsce w 2016 roku. Liczba zabójstw popełnianych przez nieletnich w Polsce od kilku lat jest na poziomie kilkunastu zdarzeń rocznie.

Najmłodszy w Europie zabójca na tle seksualnym

To jedna z najbardziej wstrząsających zbrodni z udziałem dzieci w Polsce. 14-letni Dawid J. zgwałcił, a potem udusił swoją koleżankę. Zwłoki przysypał ziemią. Do zabójstwa doszło pod koniec czerwca 2006 roku. Historia, która wydarzyła się we wsi Sulikowo koło Kamienia Pomorskiego, do dziś budzi ogromne emocje.

W toku śledztwa ujawniono, że nastolatek już kilka lat wcześniej współżył z koleżankami. Miał to robić obok krzyża stojącego przy głównej drodze w Sulikowie. Opisywał też, jak z kolegami znęcał się nad zwierzętami. Po ośmiu latach spędzonych w poprawczaku i więzieniu chłopak wrócił do domu w Sulikowie.

Archiwum Tajemnic Fot. foto: Fotolia

10-letni morderca z Pensylwanii

10-letni Tristen Kurilla z Pensylwanii zamordował 90-letnią kobietę. Pobił ją na śmierć laską. W czasie śledztwa zeznał, że chciał ja tylko zastraszyć. Do tragicznych w skutkach wydarzeń doszło w Damascus Township w 2014 roku.

Dziadek chłopca opiekował się 90-letnią Helen Novak.  Tristen zatłukł ją na śmierć tylko dlatego, że na niego nakrzyczała. Dziecko do dziś pozostaje w zakładzie dla nieletnich.

shutterstock_757057216 Fot. foto: Shutterstock

Ojcobójcy i podpalacze z Cantonment

12-letniego Alex i 13-letniego Derek zamordowali z zimną krwią swojego ojca. Najpierw zaczekali, aż ich ojciec zaśnie, a następnie tak długo bili go w głowę kijem baseballowym, póki ten nie umarł.

Po wszystkim podłożyli w mieszkaniu ogień, chcąc zatrzeć ślady zabójstwa. Wezwani do pożaru strażacy znaleźli w salonie nadpalone zwłoki mężczyzny. W trakcie sekcji na jaw wyszło, że denat został bestialsko zamordowany.

Przeczytaj także

Bracia w czasie śledztwa wyznali, że ojciec często ich karał, np. kazał im siedzieć w pokoju przez wiele godzin. Z tego powodu postanowili się go pozbyć. Za swój czyn trafili do zakładu poprawczego.

Fotolia_131768036_Subscription_Monthly_M Fot. foto: Fotolia

Zabójstwo Jamesa Bulgera

12 lutego 1993 w Walton koło Liverpoolu dwóch dziesięciolatków Robert Thompson i Jon Venables uciekli ze szkoły na wagary. Z centrum handlowego w Bootle uprowadzili dwuletniego Jamesa Bulgera. 10-latkowie zaprowadzili 2-latka na oddalone aż o osiem kilometrów tory kolejowe.

Tam go katowali, torturowali, wykorzystali seksualnie, a na koniec zabili. Ciało malca odnaleziono dwa dni później. Dwaj oprawcy już wcześniej sprawiali kłopoty wychowawcze: kradli, wdawali się w bójki i torturowali zwierzęta. Dwuletniego Jamesa przed śmiercią tłukli po głowie metalowymi prętami, rzucali w niego cegłówkami, wlewali mu farbę do oczu, a na końcu wrzucili pod nadjeżdżający pociąg.

Jon Venables i Robert Thompson zostali skazani na 8 lat więzienia. Wyszli na wolność w 2001 roku. By uniknąć linczu, zmienili tożsamość.

Jednak to nie koniec tej historii.

W 2017 roku media obiegła kolejna szokująca informacja. Brytyjska policja ponownie aresztowała Jona Venablesa. Na jego komputerze znaleziono ogromną ilość filmów z pornografią dziecięcą i scenami przemocy.

shutterstock_574082326 Fot. foto: Shutterstock

Najmłodszy sprawca szkolnej strzelaniny

29 lutego 2000 roku, sześcioletni Dedrick Owens, przyszedł do szkoły uzbrojony w pistolet maszynowy Davis 32. Chłopczyk wycelował nim w koleżankę z klasy. Kula weszła w prawą rękę Kayli i przeszła przez jej tułów, uszkadzając po drodze życiowe organy oraz tętnice.

Mimo szybkiej reakcji wezwanych na miejsce ratowników dziewczynka zmarła. Skąd sześciolatek miał broń i dlaczego zabił? Pistolet należał do jego ojca, odsiadującego wyrok za przestępstwa narkotykowe. Matka, również narkomanka, nie zauważyła, że malec wyniósł ją z domu w szkolnym tornistrze. W przeddzień tragicznych wydarzeń próbował pocałować Kayle, jednak dziewczynka uciekła.

Owens ze względu na swój wiek nigdy nie był sądzony za morderstwo.

shutterstock_13037377 Fot. foto: Shutterstock

12-latka, która zabiła całą rodzinę

23 kwietnia 2006 roku, w Medicine Hat w Kanadzie, 12-letnia Jasmine Richardson zabiła swoją matkę, ojca i ośmioletniego brata. Jasmine fascynowała się kulturą gotów, magią i wierzeniami Indian. Na swoich kontach założonych w social mediach określiła się jako biseksualna singielka mieszkająca tylko z psem.

W internecie poznała swojego 23-letniego chłopaka. To z jego powodu dokonała makabrycznej zbrodni na swojej rodzinie.

Matce dziewczyny zadano 12 ciosów kuchennym nożem. Jej mąż Mark miał dwa razy więcej ran. Ośmioletni brat dziewczyny, Jacob, został znaleziony w swoim pokoju z poderżniętym gardłem. Śledztwo wykazało, że powodem zbrodni był zakaz spotykania się z dużo starszym chłopakiem.

Jasmine Richardson skazano za potrójne morderstwo pierwszego stopnia. W Kanadzie nie przywiduje się jednak karania niepełnoletnich tak jak dorosłych, więc nastoletnia morderczyni otrzymała maksymalną karę 10 lat więzienia. 4 z nich spędziła w szpitalu psychiatrycznym.

Fotolia_55061252_Subscription_Monthly_M Fot. foto: Fotolia

Zobacz też: Muzyka, która inspirowała seryjnych morderców. AC/DC, The Beatles, Black Sabbath

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.