Pogoda
26.01.2020 10:46

Dzieci porzucone na lotnisku na śmierć. Rodzice bali się, że złapały koronawirusa

Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo, potrafi także na zawsze zmienić relacje pomiędzy osobami, którym uda się przeżyć styczność z wirusem 2019-nCoV. Rodzicom, którzy w panice porzucili własne dzieci z gorączką zapewne ciężko będzie spojrzeć im w oczy.

Chińczycy w maskach na lotnisku - ochrona prze koronawirusem
foto: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News

Ludzie potrafią zaskakiwać. Gdy w niebezpieczeństwie znajdują się ich bliscy, a nawet zupełnie obcy, zdolni są do pięknych gestów solidarności i wsparcia.

Widać to było chociażby w Australii, w której ochotnicy zaangażowali się w akcję ratowania zwierząt przed śmiercionośnym żywiołem ognia.

koale z plasteliny
koale z plasteliny
Przeczytaj także 6-latek zebrał 250 000 dolarów na pomoc australijskim zwierzętom sprzedając koale z plasteliny

Stan zagrożenia życia potrafi jednak także wywołać zupełnie inne postawy. W Chinach małżeństwo bez mrugnięcia okiem pozostawiło na lotnisku dwójkę dzieci, u których wykryto podwyższoną temperaturę ciała. To jeden z objawów zarażanie koronawirusem.

Dzieci z podejrzeniem koronawirusa porzucone na lotnisku przez rodziców

Sytuacja została opisana na chińskich portalu społecznościowym Weibo, na który trafiło zdjęcie dwóch koczujących na lotnisku dzieci.

Post zamieścił pasażer lotu, na który nie zostały one wpuszczone przez personel pokładowy. Dzieci miały gorączkę, co zrodziło podejrzenia, że mogą być zainfekowane wirusem 2019-nCoV.

koronawirus_dzieci_02

Z opisu sytuacji wynika, że rodzice początkowo walczyli o wpuszczenie dzieci na pokład  na lotnisku Nanjing Lukou. Po około dwóch godzinach dali jednak za wygraną, wsiedli na pokład i byli gotowi wyruszyć sami, zostawiając swoje dzieci na potencjalną śmierć. Infekcja 2019-nCoV może być śmiertelna, choroba spowodowała już ponad 40 zgonów.

Postawa rodziców była szokiem dla personelu pokładowego oraz pasażerów. Dzieci po zbadaniu przez lekarza zostały ostatecznie wpuszczone na pokład, jak wyglądało przywitanie z rodzicami nikt jednak nie opisał.

Chiny używają radykalnych środków, żeby zapobiec wybuchowi epidemii. Tamtejsze władze zamknęły już 7 miast, zabraniając mieszkańcom wyjazdów. Łącznie kwarantanną objęto ponad 30 mln osób. Zaostrzenia panują także na lotniskach.

Zobacz także: W Nowym Jorku wylądował samolot ze 100 chorymi pasażerami. Czy to poczaą

Jak zachowalibyście się w takiej sytuacji?

Tagi: Duperele koronawirus