Pogoda
10.08.2020 11:04

Dzieciak wydał 20 tysięcy dolarów z karty swojej mamy na streamerów na Twitchu

Dzieciaki i internet to nie jest zawsze dobre połączenie - przekonała się o tym rodzina z USA, która prawie straciła 20 tysięcy dolarów przez nastolatka lekkomyślnie wydającego pieniądze na streamerów.

Dzieciak wydał 20 tysięcy dolarów z karty swojej mamy na streamerów na Twitchu
foto: zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

W trakcie dwóch tygodni nastolatek na Twitchu wydał prawie 20 tysięcy dolarów za pomocą karty kredytowej swojej mamy. Na szczęście pieniądze zostały jej zwrócone, ale po drodze nie obyło się bez problemów - jak twierdzi kobieta w rozmowie z Dot Esports, Twitch nie wykazał się zbytnio komunikatywnością, a sama znalazła wsparcie ze strony firmy Xsolla. Jej karta nie będzie mogła zostać wykorzystana już nigdy na Twitchu, a kobieta wyjaśniła sytuację w wywiadzie.

Wydał prawie 20 tysięcy dolarów na Twitchu

Jak sama stwierdziła, że wciąż nie otrzymała całej kwoty, ale teraz już jej na tym niezbyt zależy:

"

Jestem już spokojna, bo pieniądze wróciły mi na konto, a koszmar się skończył. W tym momencie różnica wynosi kilkaset dolarów, ale cieszę się, że otrzymałam zdecydowaną większość i nie zamierzam już walczyć o kolejne pieniądze. "

Alinita
Alinita
Przeczytaj także Streamerka poiła kota wódką i rzucała nim podczas transmisji. Internet chce wymierzyć sprawiedliwość

Zanim kobiecie udało się naprawić sytuację, próbowała nawiązać kontakt z Amazonem (który jest właścicielem Twitcha), a także szefem platformy streamingowej, Emmettem Shearem. Potem rozmawiała też z przedstawicielami swojego banku, ale ci stwierdzili, że mogą pomóc tylko w sytuacji, gdyby wytoczyła proces sądowy przeciwko swojemu synowi. Potem znalazła Xsolla, gdy przeczytała opinie innych rodziców na temat współpracy z firmą.

Z jej relacji wynika, że suma została przelana łącznie do kilku streamerów, a cała sytuacja wywołała u niej sporo nerwów i frustracji. Kobieta nie chciała tracić swojej relacji z synem, więc mu wybaczyła, ale jednocześnie chciała by miał nauczkę na przyszłość. Sporo dowiedziała się też od innych osób, które popełniły podobne błędy w swojej młodości, ale nie znaleźli wyrozumiałości wśród swoich rodziców. Jak wyjaśniła w rozmowie z Dot Esports:

"

Usłyszałam i poczułam ból innych dzieciaków (teraz dorosłych), które podzieliły się ze mną swoimi historiami, żebym ja nie popełniła takich samych błędów. Zrozumiałam, że on zachował się źle i głupio, ale stracenie pieniędzy nie jest warte utraty dziecka. "

Pamiętajcie - interesujcie się tym, co w internecie robią wasze dzieci. 

Mewlies
Mewlies
Przeczytaj także Streamerka powiedziała według internautów, że naziści powinni zniszczyć Polaków. Widzowie walczą, żeby dostała bana
Tagi: Newsy