Pogoda
21.07.2020 15:16

Dziecko pożarte żywcem przez mrówki. Przerażająca historia jak z horroru

Stado mrówek doprowadziło do śmierci niemowlęcia. Owady spowodowały tak wiele obrażeń, że dziecka nie udało się odratować. Jak doszło do tego makabrycznego zdarzenia?

mrówki
foto: giorgiorossi73/easyfotostock/Eastnews

Są takie historie, które na pozór wyglądają jak opowieści rodem z horrorów. Jednak często okazują się prawdziwe, co tylko wzmaga poczucie trwogi. Należy do nich szokujące doniesienie z Meksyku, według którego niemowlę zostało pożarte żywcem przez mrówki.

Mrówki pożarły żywcem dziecko

Jak podaje Mirror, do okropnego zdarzenia doszło w mieście Leon w stanie Guanajuato. Dziecko zostało porzucone w pobliżu gniazda mrówek, które natychmiast je oblazły. Niemowlę znaleźli członkowie lokalnej straży publicznej. Kiedy dokonali straszliwego odkrycia, dziecko wciąż żyło. Na pomoc dziewczynce ruszyli wezwani na miejsce sanitariusze.

mrówka na źdźble trawy
mrówka na źdźble trawy
Przeczytaj także Żołnierze mrówek i termitów na „zimnej wojnie”. Niesamowite nagranie „strefy zdemilitaryzowanej” [WIDEO]

Medycy zauważyli na ciele dziewczynki liczne rany spowodowane atakiem mrówek. Nie wiadomo, czy owady się broniły, czy próbowały zjeść dziewczynkę. Niestety dziecka nie udało się uratować. Trudno powiedzieć, co było bezpośrednią przyczyną śmierci. Lekarze nie wykluczają jadu mrówek. Prokuratura poinformowała prasę, że dziewczynka była ubrana w zielony strój i została owinięta żółtym kocem. Odzienie nie uchroniło jej jednak przed wielokrotnymi ukąszeniami znalezionymi na różnych częściach ciała.

„Długowłose” mikroby nazwane na cześć muzyków Rush
„Długowłose” mikroby nazwane na cześć muzyków Rush
Przeczytaj także „Długowłose” mikroby nazwane na cześć muzyków Rush

Policja wszczęła śledztwo w sprawie porzucenia dziecka i tym samym doprowadzenia do jego śmierci. Funkcjonariusze nie mają pojęcia, kto i dlaczego porzucił niemowlaka. To nie pierwszy tego typu przypadek na świecie. Kilkukrotnie zdarzało się, że mrówki zaczynały zjadać porzucone niemowlęta.

Czy boisz się mrówek?

mrówki kanibale
mrówki kanibale
Przeczytaj także Sensacyjne odkrycie w Polsce. Kanibalistyczne mrówki w bunkrze atomowym

Zobacz też: Nowy gatunek mrówki nazwany po Radiohead

Tagi: Newsy