Dzięki błędowi w Red Dead Redemption 2 można stać się obrzydliwie bogatym

Michał Tomaszkiewicz
02.11.2018 11:48
Dzięki błędowi w Red Dead Redemption 2 można stać się obrzydliwie bogatym Fot. kadr z wideo

W Red Dead Redemption 2 wybuchła gorączka złota – dzięki wykorzystaniu prostego sposobu na cudowne rozmnożenie sztabki złota można błyskawicznie wzbogacić się do poziomu ograniczonego tylko przez chęci gracza.

Red Dead Redemption 2 i pieniądze zdecydowanie idą ze sobą w parze – w pierwszy weekend dostępności gry na konto Rockstar wpłynęły niemal 3 mld złotych.

Okazało się, że niemal równie szybko mogą bogacić się także gracze – odnaleziono w grze błąd, który pozwala podnieść jedną sztabkę złota tak wiele razy, ile ma się ochotę.

Luka wymaga co prawda szybkiej ręki i żelaznych nerwów, ale wśród śmiałków wcielających się w postać na Dzikim Zachodzie te przymioty powinny być powszechne.

Sposób działania błędu zademonstrowano na poniższym filmiku – jak widać, można go wykorzystać na dwa sposoby, przy czym drugi czyni bogacenie się na luce przeoczonej przez programistów proste aż do przesady:

Łatwe złoto w Red Dead Redemption 2

Metoda klonowania sztabki złota działa zarówno na PlayStation 4, jak i na Xboksie One. Jak wiać w poradniku, pierwszym krokiem na ścieżce do szybkiego wzbogacenia się jest wyłączenie opcji automatycznego zapisywania gry.

Gracze, którzy eksperymentowali z błędem zalecają zrobienie save’a przed pierwszym otworzeniem skrzynki, a następnie stosowaniem metody zapisywania stanu gry dokładnie w chwili, gdy sztabka dodawana jest do inwentarza.

Jeśli wszystko zostało wykonane jak należy, po przywróceniu stanu gry będziemy mogli podnieść po raz kolejny tę samą sztabkę, wartą w grze dobre 500 dolarów. Co prawda w ekwipunku można posiadać maksymalnie 30 sztabek, jednak wystarczy sprzedać je (za co inkasuje się 15 000 dolarów) i wrócić do spalonego biura szeryfa w Limpany na kolejną sesję zapisywania i wczytywania gry.

Gracze, którzy chcą wykorzystać błąd w Red Dead Redemption 2 do wzbogacenia się powinni to zrobić jak najszybciej – informacje o luce dotarły już do Rockstara i programiści pracują już nad poprawką do gry, która uniemożliwi rozmnażanie sztabki złota.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.