Dzieło Picassa warte ponad 100 milionów złotych zostało zniszczone

02.01.2020 12:31
Dzieło Picassa warte ponad 100 milionów złotych zostało zniszczone Fot. shutterstock.com

Mężczyzna uszkodził obraz Picassa w londyńskim Tate Modern. Sprawca nie przyznaje się do winy.

"Bust of a Woman" to obraz Pabla Picassa z 1944 roku. Przedstawia kobietę i został namalowany w Paryżu podczas ostatnich miesięcy okupacji hitlerowskiej. Modelką artysty była fotografka Dora Maar. Dzieło do niedawna można było zobaczyć w galerii Tate Modern w Londynie.

Dzieło Picassa warte ponad 100 milionów złotych zniszczone

Jak donosi BBC, w sobotę 28 grudnia 2019 roku w Tate Modern doszło do niefortunnego zdarzenia. Niejaki Shakeel Massey z północnej części Londynu został oskarżony o zniszczenie dzieła Picassa. Wspomniany obraz był warty 20 milionów funtów, czyli grubo ponad 100 milionów złotych.

Przeczytaj także

20-latek rzekomo podarł płótno, jednak galeria nie podała informacji na temat dokładnych strat. Dzieło zostało usunięte z ekspozycji i trafił w ręce ekspertów, którzy ocenią wyżądzone szkody.

Domniemany sprawca pojawił się na przesłuchaniu w sądzie dwa dni po niefortunnych wydarzeniach. Massey nie przyznał się do winy. Został aresztowany do dnia 30 stycznia, sąd odmówił mężczyźnie opuszczenia aresztu za kaucją.

Zobacz też: Banksy stworzył kontrowersyjną szopkę bożonarodzeniową. Zamiast gwiazdy pojawił się ślad po pocisku 

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.