Dziennikarki TVP poszły z ukrytą kamerą do escape roomu. Na pomoc czekały 4 minuty

Kamil Kacperski
08.01.2019 12:39
Dziennikarki TVP poszły z ukrytą kamerą do escape roomu. Na pomoc czekały 4 minuty Fot. kadr z programu "Alarm!", tvp.info

W ramach prowokacji dziennikarskiej reporterki programu "Alarm" poszły do jednego z mazowieckich escape roomów. Chciały sprawdzić, jak długo będą czekały na pomoc.

W poniedziałek 7 stycznia 2019 roku na antenie TVP1 wyemitowano program "Alarm!", w którym dziennikarze Telewizji Polskiej udali się do jednego z mazowieckich escape roomów. Cała akcja została zorganizowana z powodu tragedii w Koszalinie, przez którą życie straciła piątka 15-latek. Reporterzy chcieli sprawdzić, jak sprawnie zostanie udzielona im pomoc w przypadku jakichkolwiek kłopotów.

W materiale widzimy, jak przebiegała akcja dziennikarzy TVP. Na początku osoba odpowiedzialna za ochronę nie odpowiadała na prośby o podpowiedź, a następnie nie reagowała na wołanie o pomoc. Po coraz bardziej desperackich próbach reporterek, moderator w końcu pomógł kobietom. Zajęło to około 4 minuty. Później okazało się również, że straż pożarna zamknęła dwa z trzech pomieszczeń escape roomu, ponieważ rzekomo nie spełniały standardów bezpieczeństwa, a zwłaszcza możliwości ewakuacji. Cały materiał jest dostępny na portalu vod.tvp.pl. 

Z kamerą w escape roomie

Dziennikarka poprosiła moderatora escape roomu o pomoc:

Czy ktoś nas słyszy, ktokolwiek z obsługi? Potrzebujemy pomocy, słyszycie nas?

W materiale wyemitowanym na antenie TVP1 mogliśmy również usłyszeć słowa:

Gdyby chodziło o prawdziwe zagrożenie, mogłoby dojść do tragedii.

Tragedia w escape roomie w Koszalinie

Wypadek, do którego doszło w Koszalinie spowodował, że ponad 300 placówek typu escape room zostało skontrolowanych. Prawie 10% z nich zostało zamkniętych z powodu ponad 1000 nieprawidłowości. Do kin 11 stycznia 2019 roku miał trafić również film "Escape Room", ale jego premiera została wstrzymana z powodu tragedii. Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje produkcja. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.