Pogoda
23.01.2018 12:42

Dzik wybił szybę, wbiegł do kościoła i stratował figurę Jezusa w stajence podczas mszy

Dzik jest dziki, dzik jest zły i zostanie zapewne potępiony za to, co narobił w kościele podczas niedzielnej mszy w Rudzie Śląskiej.

Dzik wybił szybę, wbiegł do kościoła i stratował figurę Jezusa w stajence podczas mszy
foto: google maps; materiały prasowe

Idąc na mszę do kościoła nikt się nie spodziewa, że coś może pójść nie tak. Jednak parafianie kościoła pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej - Halembie najedli się strachu. Do niebezpiecznej sytuacji doszło 21 stycznia 2018 roku, gdy podczas porannej mszy do kościoła wbiegł dzik - ale spokojnie, nie był tak ogromny jak sugerowałaby to powyższa grafika.

Dziki dzik w kościele

Redakcja Antyradio.pl dodzwoniła się do naocznego świadka, który opisał dokładnie całe wydarzenie. Dzik wybił szklane drzwi i pobiegł w stronę szopki chcąc zapewne integrować się ze zwierzątkami, które pilnowały małego Jezusa. Niestety zwierzę upatrzyło sobie figurkę Jezusa - dzik wyrzucił ją z szopki, ale o dziwo się nie pobiła. W średniowieczu dziki były symbolem szatana, coś zatem może być na rzeczy...

Następnie dzik skierował się w stronę konfesjonału i zgromadzeni postanowili ustawić ławy kościelne w taki sposób, żeby stworzyć tunel dla zwierzęcia, które w końcu wybiegło z kościoła. Dzik wyrządził trochę szkód, bowiem oprócz wybitnej szyby zniszczył również dwa wazony.

foto: google maps

Nikt nie został ranny. Jednak ludzie nieco się przestraszyli, a nie jest to jedyny taki przypadek, gdy dzik pojawiał się w zabudowanym terenie. Zwierzęta bowiem w poszukiwaniu pokarmu wychodzą z pobliskiego lasu. Władze miasta wzięły sprawę w swoje ręce i zdecydowano się na redukcyjny odstrzał dzików.

Pojawienie się zwierząt w dziwnych miejscach nie jest niczym nowym - jeszcze w grudniu 2017 na plaży w Warszawie znaleziono martwego wieloryba. Kaszalot okazał się być sztuczny i miał promować wydarzenia o nazwie W cieniu wieloryba” oraz „Kaszalot party”.

Aleksandra Degórska
Tagi: adrenalina