Pogoda
31.03.2017 11:34

E-sportowcy trenują na obiektach olimpijskich

Drużyny z Polskiej Ligi Esportowej trenują w ośrodkach Centralnego Ośrodka Sportu – w tych samych obiektach, na których przygotowują się polscy olimpijczycy.

E-sportowcy trenują na obiektach olimpijskich
foto: kadr z wideo

Do dyspozycji graczy pozostają ośrodki w Cetniewie i Szczyrku. Zawodnicy mogą korzystać z hal sportowych, basenów, boisk, kortów tenisowych i gabinetów odnowy biologicznej.

Treningi w CS:GO i LoL możliwe są dzięki odpowiedniej infrastrukturze informatycznej – w tym między innymi szybkim internetowym łączom światłowodowym.

Z obecności e-sportowców w obiekcie cieszy się Ziemowit Ryś, Kierownik Działu Marketingu i Sprzedaży w COS:

"

Od wielu lat przygotowujemy najlepszych polskich sportowców do rywalizacji sportowej. Dlatego cieszymy się, mogąc rozszerzyć zakres naszej działalności o wspieranie rozwoju polskiego e-sportu. Zgrupowania w Ośrodkach Przygotowań Olimpijskich pozwalają nie tylko skupić się na treningu w sensie stricte, ale przede wszystkim gwarantują dostęp do odnowy biologicznej, bogatej bazy treningowo – rekreacyjnej, czy zdrowej diety, czyli kluczowe elementy na każdym etapie przygotowań. "

Na stronie ośrodka COS w Szczyrku można się dowiedzieć, że to ewenement na skalę światową:

"

Jest to pierwszy przypadek na świecie, gdzie zawodnicy sportów elektronicznych przygotowują się w ośrodku przeznaczonym dla sportów olimpijskich.  "

Pionierami okazała się być drużyna Izako Boars, która na zgrupowaniu połączonym z udziałem w eliminacjach do Polskiej Ligi Esportowej spędziła ostatni tydzień marca 2017.

W ośrodkach COS gracze będą mogli nie tylko trenować przy komputerach, lecz także dbać o sprawność fizyczną (wbrew pozorom, bardzo ważną dla profesjonalnych zawodników), integrować drużynę (team-building) oraz… spotykać się z fanami. Korzystanie z obiektów jest możliwe na preferencyjnych warunkach.

Polska Liga Esportowa ma wystartować w kwietniu 2017 roku – w marcu trwały kwalifikacje, mające wyłonić 3 spośród 8 drużyn rozgrywających mecze (5 zespołów zostało zaproszone przez organizatorów).

Rozgrywki będą prowadzone w Counter Strike: Global Offensive i League of Legends – pula nagród (wypłacanych za zdobywane punkty i jako wynagrodzenie dla najlepszych drużyn) to niemal ćwierć miliona złotych.

Czy gry powinny być dyscyplina olimpijską?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry