Pogoda
29.05.2018 15:21

EA Sports wytypowała w symulacji w FIFA 18 Mistrzów Świata [SPOILER]

EA Sports wykorzystała rozwijaną od dekad serię FIFA do zasymulowania przebiegu Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Wiara w siłę algorytmów jest tak duża, że podano nie tylko kto wygra, lecz także jaką różnicą bramek. Najlepszym młodym graczem turnieju ma zaś zostać Jesus.

Mistrzostwa Świata w Rosji
foto: materiały prasowe

Szczegółów dotyczących sposobu przeprowadzania symulacji niestety nie zdradzono. EA chwali się jednak, że ich metoda jest bardzo skuteczna – przepowiednia dotycząca zespołu, który triumfował na Mundialu w 2014 roku (czyli Niemiec) sprawdziła się idealnie.

Jakby tego było mało, EA podaje także statystyki typowań zwycięzców Super Bowl z użyciem serii Madden – przepowiednie sprawdziły się w 9 przypadkach na 13.

"

Używając gry FIFA 18 oraz nowych statystyk graczy wprowadzonych w dodatku FIFA World Cup, przeprowadziliśmy symulację turnieju od fazy grupowej aż do finału w Moskwie. "

Polska zostanie Mistrzem Świata?

Droga naszej drużyny narodowej po Mistrzostwo Świata zacznie się według symulacji całkiem obiecująco – Polska wyjdzie w grupy. W 1/16 finału zmierzy się jednak z Belgią, mającą być rewelacją turnieju – i będzie to ostatni mecz, jaki nasza reprezentacja zagra na turnieju.

W ćwierćfinale Belgia ma pokonać Brazylię takim samym wynikiem, jak Polskę, by w półfinale przegrać z Francją. Drugim finalistą zostaną według EA Niemcy, którzy w półfinale odprawią z kwitkiem Hiszpanię.

Finał skończy się wynikiem 1:1, a rzuty karne lepiej wykonywać będą Francuzi, którzy wygrają tę rywalizację 4:3.

foto: materiały prasowe

Najlepszym graczem turnieju zostanie Antoinne Griezmann z Francji, najlepszym bramkarzem David De Gea z Hiszpanii, najlepszym młodszym graczem zostanie okrzyknięty Gabriel Jesus z Brazylii.

Kto wygra Mistrzostwa?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Mundial Poza Boiskiem