EA Sports wytypowała w symulacji w FIFA 18 Mistrzów Świata [SPOILER]

Michał Tomaszkiewicz
29.05.2018 15:21
Mistrzostwa Świata w Rosji|undefined Fot. materiały prasowe

EA Sports wykorzystała rozwijaną od dekad serię FIFA do zasymulowania przebiegu Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji. Wiara w siłę algorytmów jest tak duża, że podano nie tylko kto wygra, lecz także jaką różnicą bramek. Najlepszym młodym graczem turnieju ma zaś zostać Jesus.

Szczegółów dotyczących sposobu przeprowadzania symulacji niestety nie zdradzono. EA chwali się jednak, że ich metoda jest bardzo skuteczna – przepowiednia dotycząca zespołu, który triumfował na Mundialu w 2014 roku (czyli Niemiec) sprawdziła się idealnie.

Jakby tego było mało, EA podaje także statystyki typowań zwycięzców Super Bowl z użyciem serii Madden – przepowiednie sprawdziły się w 9 przypadkach na 13.

Używając gry FIFA 18 oraz nowych statystyk graczy wprowadzonych w dodatku FIFA World Cup, przeprowadziliśmy symulację turnieju od fazy grupowej aż do finału w Moskwie.

Polska zostanie Mistrzem Świata?

Droga naszej drużyny narodowej po Mistrzostwo Świata zacznie się według symulacji całkiem obiecująco – Polska wyjdzie w grupy. W 1/16 finału zmierzy się jednak z Belgią, mającą być rewelacją turnieju – i będzie to ostatni mecz, jaki nasza reprezentacja zagra na turnieju.

W ćwierćfinale Belgia ma pokonać Brazylię takim samym wynikiem, jak Polskę, by w półfinale przegrać z Francją. Drugim finalistą zostaną według EA Niemcy, którzy w półfinale odprawią z kwitkiem Hiszpanię.

Finał skończy się wynikiem 1:1, a rzuty karne lepiej wykonywać będą Francuzi, którzy wygrają tę rywalizację 4:3.

foto: materiały prasowe

Najlepszym graczem turnieju zostanie Antoinne Griezmann z Francji, najlepszym bramkarzem David De Gea z Hiszpanii, najlepszym młodszym graczem zostanie okrzyknięty Gabriel Jesus z Brazylii.

 

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.