EA rozzłościła graczy wrzucając do Battlefield V tryb battle royale
Michał Tomaszkiewicz
24.05.2018 11:54
EA rozzłościła graczy wrzucając do Battlefield V tryb battle royale Fot. materiały prasowe

Czas przeżycia żołnierza na polu bitwy szacowany jest na kilka minut – patrząc na pierwszy zwiastun Battlefield V oraz liczbę negatywnych komentarzy, nowa odsłona cyklu gier wojennych może utrzymać się na rynku tak samo długo.

Obyło się bez większych niespodzianek – po odwiedzeniu w Battlefield I frontów I wojny światowej, Battlefield wraca do wydarzeń znanych z drugiego ogólnoświatowego starcia. I robi to w duchu battle royale, znanym z PUBG, Fortnite oraz nadchodzącego Call of Duty: Black Ops 4.

Pierwszy oficjalny zwiastun gry pokazuje chaos dynamikę na polu bitwy – i jak widać po ocenach zostawianych przez graczy, taka wizja Batlefield V raczej im nie pasuje. Polska wersja zwiastuna ma więcej głosów negatywnych niż pozytywnych, anglojęzyczna wychodzi lekko na plus.

EA zastrzega, że „materiał z wersji pre-alfa na silniku Frostbite odpowiada rozgrywce”.

Battlefield V – pierwsze informacje o grze

Niechęć do trybu battle royale przesłoniła części graczy inne ważne wiadomości, które zostały upublicznione wraz z pierwszym zwiastunem. Po pierwsze – w przeciwieństwie do Call of Duty: Black Ops 4, EA nie porzuciła trybu fabularnego dla jednego gracza. Tym razem przyjdzie kierować losami kilku bohaterów.

Drugim ważnym oświadczeniem jest brak planów wprowadzania przepustki sezonowej – zdaje się, że EA liczy raczej na zarabianie w modelu znanym z Fortnite, w którym gracze płacą za bronie oraz możliwość zindywidualizowania postaci.

Mogą to potwierdzać informacje o szykowaniu rozbudowanego systemu modyfikacji broni oraz wyglądu i cech postaci. Wspomniano także o możliwości stawiania prostych fortyfikacji.

Weź udział w największym konflikcie w historii ludzkości w Battlefield V. Seria wraca do swoich korzeni z zupełnie nowym spojrzeniem na II wojnę światową. Zbierz własną kompanię, personalizuj żołnierzy, broń oraz pojazdy i ruszaj w niesamowitą podróż w trybie Teatr Wojny. Poznaj największą i najbardziej wciągającą grę z serii Battlefield. Nic nie będzie takie samo.

Data premiery Battlefield V została wyznaczona na 19 października 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One. Osoby, które kupią grę w przedsprzedaży mogą liczyć na rozpoczęcie grania kilka dni wcześniej.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.