Pogoda
24.05.2018 11:54

EA rozzłościła graczy wrzucając do Battlefield V tryb battle royale

Czas przeżycia żołnierza na polu bitwy szacowany jest na kilka minut – patrząc na pierwszy zwiastun Battlefield V oraz liczbę negatywnych komentarzy, nowa odsłona cyklu gier wojennych może utrzymać się na rynku tak samo długo.

Battlefield V
foto: materiały prasowe

Obyło się bez większych niespodzianek – po odwiedzeniu w Battlefield I frontów I wojny światowej, Battlefield wraca do wydarzeń znanych z drugiego ogólnoświatowego starcia. I robi to w duchu battle royale, znanym z PUBG, Fortnite oraz nadchodzącego Call of Duty: Black Ops 4.

Pierwszy oficjalny zwiastun gry pokazuje chaos dynamikę na polu bitwy – i jak widać po ocenach zostawianych przez graczy, taka wizja Batlefield V raczej im nie pasuje. Polska wersja zwiastuna ma więcej głosów negatywnych niż pozytywnych, anglojęzyczna wychodzi lekko na plus.

EA zastrzega, że „materiał z wersji pre-alfa na silniku Frostbite odpowiada rozgrywce”.

Battlefield V – pierwsze informacje o grze

Niechęć do trybu battle royale przesłoniła części graczy inne ważne wiadomości, które zostały upublicznione wraz z pierwszym zwiastunem. Po pierwsze – w przeciwieństwie do Call of Duty: Black Ops 4, EA nie porzuciła trybu fabularnego dla jednego gracza. Tym razem przyjdzie kierować losami kilku bohaterów.

Drugim ważnym oświadczeniem jest brak planów wprowadzania przepustki sezonowej – zdaje się, że EA liczy raczej na zarabianie w modelu znanym z Fortnite, w którym gracze płacą za bronie oraz możliwość zindywidualizowania postaci.

Mogą to potwierdzać informacje o szykowaniu rozbudowanego systemu modyfikacji broni oraz wyglądu i cech postaci. Wspomniano także o możliwości stawiania prostych fortyfikacji.

"

Weź udział w największym konflikcie w historii ludzkości w Battlefield V. Seria wraca do swoich korzeni z zupełnie nowym spojrzeniem na II wojnę światową. Zbierz własną kompanię, personalizuj żołnierzy, broń oraz pojazdy i ruszaj w niesamowitą podróż w trybie Teatr Wojny. Poznaj największą i najbardziej wciągającą grę z serii Battlefield. Nic nie będzie takie samo. "

Data premiery Battlefield V została wyznaczona na 19 października 2018 roku na PC, PS4 i Xbox One. Osoby, które kupią grę w przedsprzedaży mogą liczyć na rozpoczęcie grania kilka dni wcześniej.

Co sądzicie o trybie battle royale w Battlefield V?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry